Францію повторно накрило коронавірусне цунамі
Якщо раніше у Парижа, і у його жителів, було своє неповторне обличчя, то вже відтепер куди не подивися, – одні захисні маски. На вулицях, у метро і, звичайно, у всіх магазинах, музеях і так далі. В основному хірургічні, одноразові. Але трапляються і різнокольорові, тканинні, які, виправши, можна носити багато разів. Єдиний виняток із цього правила – ресторани і бари, де дозволяється, посидіти за столиком, приспустивши захисну «вуаль».
Судячи з усього, і з цієї «вольністю» буде за великим рахунком покінчено. Саме такий висновок можна зробити з останньої заяви міністра охорони здоров’я Олів’є Верана, який напередодні буквально приголомшив французів у цілому і парижан, зокрема. З його слів випливає, що COVID-19 знову набирає сили, а його друге пришестя – цілком реальна і близька перспектива. Зростає число інфікованих, перетнувши цифру у 13 тисяч з гаком виявлених щодня випадків, а у ряді великих міст досягнуті або перевищені майже всі «червоні» контрольні цифри.
І серед них виявився і Париж з усіма його передмістями, так званої «малої корони» столиці. Тут на 100 тисяч населення зараз доводиться 263 ковідоносіїв, частка реанімаційних ліжок, зайнятих тяжкохворими з цим діагнозом, наблизилася до 35% (це при «тривожному» показнику у 30 відсотків).
У зв’язку з цим міністр попередив: якщо за кілька днів ситуація не зміниться у кращу сторону, то столиця ризикує потрапити у зону «максимального рівня небезпеки», а це означає, що парижанам доведеться відмовитися від сімейних свят, вечірок тощо. Будуть закриті усі бари, гімнастичні зали, доля ресторанів також опиниться під питанням.
До речі, так станеться не тільки у Парижі, але й у багатьох інших містах, таких як Ліон, Гренобль, Тулуза, де ситуація не краща столичної.
Не виключено, що такий хід подій може викликати ще більше невдоволення у країні, як це вже сталося у Марселі, а він разом з Екс-ан-Провансом першим потрапив у число «супернебезпечних» із точки зору центральної влади. Там у наказовому порядку на два тижні закрили всі ресторани і бари. Причому, зробили це без узгодження з муніципалітетом, викликавши тим самим хвилю обурень.
Так, з цього приводу мер міста Мішель Рубірола написала у соціальній мережі Twitter: «Ніщо не виправдовує таке рішення. Я проти того, щоб жителі Марселя ставали жертвами політичних демаршів, які ніхто не розуміє». При цьому у самому місті деякі члени портвї) посилаються на той факт, що глава муніципалітету, представниця партії «Європа Екологія Зелені», на літніх місцевих виборах обійшла як правих «республіканців», так і «марширують» із пропрезидентської партії.
Приблизно у такому ж дусі висловився і глава регіону Прованс-Альпи-Лазурний берег Рено Мусель, назвавши диктат Парижа «колективним покаранням». Він навіть подав до суду, щоб скасувати цей захід, але його позов було відхилено.
А у самому Марселі обурені господарі і персонал ресторанів, барів та інших закладів громадського харчування влаштували справжнісіньку фронду. На заклик лідера їхньої профспілки Барнара Марті вони провели маніфестацію і навіть погрожували заблокувати автомагістралі, що ведуть в цей другий за значенням мегаполіс Франції.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися