У Білорусі силовикам дозволять застосовувати бойову зброю проти учасників акцій протесту
Міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв заявив у середу, що влада країни без вагань застосує бойову зброю проти учасників акцій у разі необхідності.
В інтерв’ю, опублікованому в YouTube, Караєв зазначив, що поліція досі була занадто толерантною до протестувальників, але відтепер дотримуватиметься жорсткої лінії. Він пригадав, що з початку серпня під час демонстрацій було поранено багато поліцейських. А відтак додав, що поліція й надалі більше покладатиметься на нелетальну зброю, але застосує вогнепальну, якщо зіткнеться з жорстокими діями протестувальників.
Тим часом начальник відділу слідчого управління Комітету державної безпеки (КДБ) Костянтин Бичак заявив у середу, що спроба підпалу будівлі ДАІ в Мозирі напередодні ввечері кваліфікується як терористичний акт.
Згідно з повідомленням білоруського державного агентства новин БелТА, Бичак зазначив, що матеріали справи були передані в управління КДБ у Гомельській області для подальшого розслідування. Комітет держбезпеки продовжить розшук причетних до злочину в співпраці з іншими правоохоронними органами, додав він.
За версією слідства, чоловік уночі прокрався до згаданої будівлі, розбив вікно на першому поверсі й кинув усередину пляшку займистої рідини. Унаслідок цього в одній із кімнат виникла пожежа. Вона пошкодила в кабінеті стіни, підлогу, підвіконня та офісну техніку. На фасаді будівлі під розбитим вікном фарбою написали «Відплата!».
Згідно з білоруським законодавством, максимальна санкція за акт тероризму сягає 15 років позбавлення волі.
Тим часом міністерство внутрішніх справ повідомило, що вздовж залізниці біля міста Смалявичі виявлено дві фальшиві бомби. Прессекретар МВС Вольга Чамаданава заявила, що знайдені ящики, схожі на вибуховий пристрій, насправді були фальшивими бомбами з камінням та ліхтариками для брелоків усередині.
Президент Олександр Лукашенко заявив у вівторок, що проти Білорусі ведеться терористична війна.
З часу проведення в країні президентських виборів 9 серпня, коли Лукашенко вшосте був обраний президентом, отримавши понад 80% голосів виборців, величезні натовпи вимагають від глави держави відставки, але він відмовляється зробити це. Опозиція, як і західні країни, не визнає офіційно оголошений результат президентських виборів.
MTI/hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися