У Білорусі до в’язниці потрапило шестеро журналістів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода
Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) засуджує придушення свободи ЗМІ з боку влади Білорусі. Шестеро співробітників БелТА, Білоруської служби Радіо Свобода були засуджені до позбавлення волі від 8 до 15 діб через адміністративні правопорушення.
Виконувачка обов’язків президента RFE/RL Дейзі Сінделар виступила із заявою щодо перешкоджання білоруської влади роботі журналістів.
«Білоруська влада затримує наших журналістів і багатьох інших репортерів, намагаючись покарати їх за виконання своєї роботи як об’єктивних свідків подій, що відбуваються в країні після виборів. Ця ганебна тактика не завадить нам використовувати всі можливості, щоб повідомляти білоруському народу важливі новини про порушення прав людини, що тривають у країні», – йдеться у заяві.
Кореспонденти RFE / RL працюють у Білорусі протягом 30 років, за цей час їм ніколи не перешкоджали в роботі так, як за останні 5 місяців. Під останню хвилю затримань потрапили кореспонденти Радіо Свобода – Андрій Рабчик, Андрій Шавлюга, Ігор Корній, Максим Лаврецький, Юлія Коцька, Олег Груздилович.
Трьох із них – Рабчика, Шавлюгу та Коцьку – заарештували за нібито участь у несанкціонованій демонстрації 15 листопада. Фактично, поліція затримала їх у готельному номері, перш ніж вони змогли повідомити про акцію протесту в Мінську.
Під час підготовки репортажу 15 листопада також був затриманий разом із більш ніж 1200 іншими людьми по всій Білорусі й Ігор Корній.
Лаврецького зааарештували, коли він лише виходив із метро 16 листопада, щоб висвітлити події «Маршу пенсіонерів». Затримали його ще до того, як він побачив учасників акції.
Ці затримання відбулися всього через кілька днів після того, як 12 листопада білоруський суд засудив журналіста Радіо Свобода Олега Груздиловича до 15 діб ув’язнення, визнавши його винним в «участі» у вуличній акції протесту 25 жовтня, яку Груздилович висвітлював як репортер.
Журналісти Радіо Свобода з 2 жовтня змушені працювати без акредитації, оскільки білоруське МЗС скасувало акредитацію всіх журналістів, які працюють як іноземні ЗМІ в країні. На сьогодні жоден білоруський громадянин, який працює на західні ЗМІ, не пройшов акредитацію за новими процедурами.
Консультант Радіо Свобода із соціальних мереж Ігор Лосик також залишається за ґратами і 23 листопада минає 150-й день його попереднього ув’язнення в Мінську. Відомий блогер Лосик був заарештований 25 червня і звинувачений владою у використанні Telegram-каналу для нібито «підготовки до порушення громадського порядку» перед виборами. За словами його дружини, Дарії, Лосика утримують у «нелюдських умовах», і з часу затримання йому не вдалося побачитись із рідними, дружиною, донькою чи батьками.
Незважаючи на інформаційну блокаду уряду, білоруська редакція продовжує надавати громадськості незалежне висвітлення, швидкий аналіз подій у країні білоруською мовою. Для цього використовуються сторінки у Telegram, Instagram, Youtube, а також кілька дзеркальних вебсайтів та новий додаток для новин, щоб обійти жорстку цензуру в Інтернеті.
За допомогою місцевих кореспондентів із «Вільної Європи» редакція публікує новини та інформацію з 23 країн, де свобода ЗМІ обмежена або де працює мало професійних журналістів. Службу новин читає 41 мільйон людей 27 мовами, а її відео за останні 12 місяців переглянули 6,5 мільярда разів у Facebook, YouTube, Instagram / IGTV. Незалежні редакції RFE / RL фінансуються U.S. Agency for Global Media із фонду, створеного Конгресом США. Частиною організації є також угорська редакційна колегія, яка була перезапущена 8 вересня 2020 року, створила мультимедійний вебсайт і написала цю статтю.
Джерело: szabadeuropa.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися