У Туреччині до довічного ув’язнення засудили 92 осіб
У середу суд в Анкарі виніс 80 довічних покарань та 12 з особливо суворими умовами за позовом проти 132 учасників спроби військового перевороту в Туреччині в липні 2016 року, повідомляє турецьке державне інформаційне агентство Anadolu.
Засуджені брали участь у подіях, які розглядалися в справі про спробу перевороту під командуванням сухопутних військ Туреччини. Серед підсудних був колишній бригадний генерал сухопутних військ. 92 осіб, яких засудили до довічного ув’язнення, визнали винними в замаху на порушення конституційного ладу. Ще 22 обвинувачених отримали менші строки позбавлення волі – 19 років – за сприяння. Троє фігурантів були засуджені до тюремних термінів за порушення особистої свободи, ще троє – за участь у збройній терористичній організації. Крім того, 9 осіб виправдали за кожним звинуваченням, а справи ще трьох були відокремлені від судового розгляду.
У 2004 році Анкара, сподіваючись на вступ до Європейського Союзу, скасувала смертну кару. На зміну їй прийшло тяжке довічне ув’язнення, що ускладнює долю засуджених через низку обмежень.
В інциденті зі спробою перевороту 2016 року турецька влада звинувачує міжнародну мережу, очолювану мусульманським проповідником Фетхуллахом Гюленом, який проживає в США. Згідно з офіційною позицією, учасники руху, який був оголошений збройною терористичною організацією, протягом багатьох років навмисно проникали в публічну сферу, зокрема в збройні сили, щоб підготуватися до повалення влади. У ніч на 15 липня обвинувачені захопили будівлю військового штабу й державних ЗМІ в Анкарі та перекрили перший Босфорський міст у Стамбулі. Учасники військового перевороту покинули казарми на броньованій техніці, після чого їхні винищувачі та вертольоти обстріляли будівлю парламенту, а також дорогу біля президентського палацу і штаб-квартири спецназу та поліції Анкари. Глава держави закликав цивільне населення вийти на вулиці, що врешті-решт запобігло військовому перевороту.
Розправа з боку уряду після інциденту зі спробою перевороту торкнулася не тільки його безпосередніх учасників, але й імовірних членів та прихильників гюленістського руху. Протягом останніх чотирьох із половиною років влада Туреччини арештувала сотні тисяч та засудила до тюремного ув’язнення десятки тисяч людей, зокрема військових, поліцейських, суддів, прокурорів, лікарів, учителів, бізнесменів та журналістів.
У зв’язку зі спробою перевороту 2016 року було ініційовано 289 позовів, більшість з яких на сьогодні вже закриті.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися