Рік тому ми дізналися про новий коронавірус

Рік тому ми дізналися про новий коронавірус

15:47 Січень 1, 2021

Події 2461 3 хвилини

Magyar

Рік тому, 31 грудня 2019 року, Китай повідомив Всесвітню організацію охорони здоров’я, що більше не в змозі приборкати епідемію коронавірусу, яка поширюється на його території – або, на думку інших, не в змозі більше приховувати її.

Протягом наступних тижнів повідомлення про інфікованих надходило з дедалі більшої кількості країн. Вирішення ситуації вимагало міжнародної співпраці, але це не завжди вдавалося реалізувати. Держави – члени ЄС не змогли адекватно відреагувати на прохання Італії про допомогу під час весняної хвилі епідемії. Натомість закрили свої кордони та почали змагатися, щоб отримати якомога більшу кількість масок та медичного обладнання для себе.

Провал визнали і в Брюсселі.

«Це правда, що ніхто до цього насправді не був готовий. Також правда, що багато хто залишився осторонь, коли Італія на самому початку потребувала допомоги. За це Європа щиро просить вибачення, яке чогось вартує лише у тому випадку, якщо змінить свою поведінку», – сказала Урсула фон дер Лейен, президент Європейської комісії.

Так і сталося. З тих пір ЄС об’єднав спільні закупівлі, попередньо замовив вакцини, розробка яких на той час ще тривала та створила безпрецедентний пакет фінансової допомоги.

З точки зору Брюсселя цих кроків може бути достатньо для вирішення ситуації, але голова служби надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я Майкл Райан бачить ситуацію доволі песимістично.

«Цей вірус дійсно дуже заразний і може призвести навіть до летального результату, але рівень смертності порівняно з іншими захворюваннями доволі низький. Вважайте це будильником. Всі ці трагедії та втрати мали нас навчити, що нам потрібно об’єднатися. Маємо бути готові до ще більш заразної і ще більш важкої мутації», – заявив експерт.

У той час, як інституції Євросоюзу стверджуюють, вони засвоїли урок і підготовлені до того, що може статися, багато що залежить і від населення. Їх готовність робити щеплення та ставлення до можливих подальших обмежень можуть бути ключовими для подолання майбутніх епідемій.

(euronews)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня