Європол повідомив про ліквідацію найбільшого чорного ринку в даркнеті
Правоохоронні органи Німеччини, Австралії, Данії, Молдови, України, Великобританії і США шляхом спільної координації дій ліквідували DarkMarket, який налічував більше 500 тис. користувачів, з яких 2,4 тис. – продавці. На сайті продавали і купували наркотики, фальшиві гроші, крадені дані банківських карт, віруси і безліч інших нелегальних товарів і послуг.
За даними The Verge, влада вилучила двадцять серверів в Україні та Молдові, щоб після закриття ринку розпочати розслідування проти користувачів. На чорному ринку було здійснено більше 320 тис. угод, загальною вартістю близько 140 млн євро. На DarkMarket продавали і купували наркотики, фальшиві гроші, крадені дані банківських карт, анонімні SIM-карти, шкідливі програми, віруси і безліч інших нелегальних товарів і послуг. Згідно з повідомленням Європолу, на DarkMarket відбулося операцій на загальну суму 4650 біткоїнів, яка еквівалентна п’ятьом мільярдам гривень, тобто на початку тижня був закритий найбільший ринок нелегальної мережі dark web. Може скластися враження, що на сумнозвісному Silk Road, який був ліквідований в 2013 році, крутилося більше грошей, але лише тому, що з тих пір курс біткоїна істотно зріс: для порівняння там у 5 разів менше, тобто сто тисяч користувачів, “наторгували” на дев’ять із половиною мільйонів біткоїнів. Сьогодні ця сума відповідала б сто п’ятдесят мільярдам доларів.
Що ж таке dark web?
Власне web (анг.- Мережа), тобто частина Інтернету, до якої ми зазвичай отримуємо доступ із наших браузерів, величезна, але не безмежна: за допомогою пошукових систем рано чи пізно ми натрапляємо на те, що нас цікавить. Однак deep web, навпаки, – це частина мережі, яку Google або Bing не бачать – сторінки, налаштовані таким чином, щоб пошукові системи на них не натрапили. А dark web – це частина цієї імперії, де для доступу до сторінки потрібне окреме програмне забезпечення або налаштування.
Правоохоронні органи Німеччини в Ольдебурзі затримали одного з творців оператора порталу – громадянина Австралії. Справою займався спеціалізований підрозділ Європолу, EC3, де для розкриття подібних злочинів було створено спеціальну групу dark web. Як повідомляв The Guardian, сайт, імовірно, потрапив у поле зору правоохоронців через хостинг-провайдера під назвою Cyberbunker, на якому працювали кілька нелегальних сервісів, таких як торрент-портал під назвою Pirate Bay.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися