Радіоактивний пил накриває Францію після випробування ядерної зброї в Африці
Франція проводила ядерні випробування під кодовою назвою «Gerbois Bleue» в Сахарі в 1960-х роках, під час яких за 14 місяців в Алжирі підірвали чотири атомні бомби.
Схоже, що французи тепер стикаються з наслідками через шість десятиліть після операції: як повідомляє Euronews, вітер приніс саме той радіоактивний пісок із Сахари в країну, хоча експерти сходяться на думці, що пилова буря не спричинила проблем зі здоров’ям.
У лютому потужні циклони та вітри принесли пил із Сахари на французький регіон Юра, де в результаті сніг став помаранчевим.
Коли частинки піску осіли, Французький центр радіоактивності (ACRO) зібрав зразки, в яких виявили 137-й ізотоп цезію, який, безумовно, був побічним продуктом ядерного випробування «Gerbois Bleue».
«Радіоактивне забруднення через шістдесят років після ядерного вибуху попереджає, що в деяких районах Сахари все ще існує потенційна радіаційна небезпека, за яку відповідає Франція», – йдеться у звіті ACRO.
Педро Салазар Карбалло, хімік Університету «La Laguna», повідомив виданню, що найбільшою проблемою є природний радон, який виділяється з ґрунту під час процесів розкладання, який також може потрапляти у повітря.
Джерело: liner.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися