Люди масово покидають М’янму

Люди масово покидають М’янму

15:37 Березень 22, 2021

Події 2811 5 хвилин

Magyar

У суботу вночі та в неділю в М’янмі відбулись демонстраціі проти насильства військової хунти за участі лікарів та медсестер у білих халатах. Після перевороту 1 лютого в країні в акціях протесту було вбито близько 250 мирних жителів.

«Врятуйте нашого лідера», «Збережіть наше майбутнє» – транспаранти з такими гаслами тримали в руках демонстранти, які зібралися у м. Мандалай на світанку в неділю.

Аун Сан Су Чжі, лауреатку Нобелівської премії миру, фактичного лідера країни, хунта затримала 49 днів тому та утримує в невідомому місці.

Протягом ночі на півночі та в центральній частині країни були проведені мітинги, щоб уникнути кривавих сутичок із силами безпеки, протестуючі запалили сотні свічок із проханням про втручання ООН.

Лікарі, педагоги, банківські працівники та залізничники страйкують уже шість тижнів, критикуючи військовий режим. Вони паралізують сектори економіки, які і так були слабкими ще до перевороту.

Останнім часом участь в акціях протесту бере дедалі менше людей, побоюючись кривавого придушення демонстрацій, люди не покидають помешкань.

Кількість жертв зростає. У неділю вранці в місті Моніва в центральній частині країни загинув чоловік і двоє його товаришів, коли силовики відкрили вогонь по невеликій групі біля барикади.

З моменту перевороту було вбито близько 250 людей, сотні затриманих минулого тижня зникли, повідомляє громадська організація «Альянс допомоги політв’язнів».

«Населення живе у страху, людей залякують і сприймають як озброєних протестантів», – заявила громадська організація.

У м. Рангун, столиці М’янми, ситуація напружена, оскільки там оголошений військовий стан. У деяких кварталах у суботу виник хаос, протестуючі кидали коктейлі Молотова у сили безпеки, які обстрілювали їх бойовими кулями. Щонайменше двоє мітингуючих у місті загинули, троє отримали поранення.

Через насильство населення масово залишає велике місто, багато бажаючих виїхати за кордон. Таїланд стикається з потоком біженців, сотні біженців уже прибули до Індії.

Поліцейські, які втекли з М’янми в штат Мізорам на північному сході Індії, відмовившись виконувати наказ армії стріляти в демонстрантів, закликали уряд Нарендри Моді не відправляти їх назад і надати їм політичний притулок.

В одному із сіл Індії прихистили 34 поліцейських та пожежника, які перетнули кордон М’янми протягом останніх двох тижнів. Один зі співробітників поліції М’янми, зберігаючи анонімність, повідомив американському інформаційному агентству «AP», що військові М’янми наказали їм «затримувати, бити, катувати протестуючих» і «відправляли їх на передову скрізь, де були протести». Повідомлення не можуть бути підтверджені з незалежних джерел, але кадри, на яких зафіксовані дії сил безпеки, свідчать про збільшення насильства проти цивільного населення, повідомляє «AP».

Штат Мізорам раніше приймав біженців, забезпечував їх житлом та їжею. Однак минулого тижня Федеральне міністерство внутрішніх справ наказало чотирьом штатам, що межують із М’янмою, включаючи Мізорам, заблокувати в’їзд біженців.

Раніше М’янма закликала Індію повернути поліцейських-біженців. Тим часом у М’янмі тривають і юридичні переслідування, звинувачення висунуто понад 2300 особам.

Кілька лідерів партії Аун Сан Су Чжі, «Національної ліги за демократію» (НЛД), були звинувачені у «державній зраді», за яку передбачено 22 роки в’язниці. Саму 75-річну лідерку звинувачують у корупції та інших порушеннях закону.

 (index.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня