Колишні керівники сербської спецслужби постали перед судом через етнічні чистки

Колишні керівники сербської спецслужби постали перед судом через етнічні чистки

14:46 Квітень 13, 2021

Події 2056 3 хвилини

Magyar

Колишні керівники спецслужби Йовіца Станішич та Франко Сіматович відповідальні за підготовку та оснащення сербів для вчинення жорстоких етнічних чисток у Боснії та Герцеговині й Хорватії, заявив прокурор Дуглас Стрінгер у Гаазі, в день відкриття судового засідання цього тижня.

Прокурор наголосив: Станішич і Сіматович відіграли провідну роль у зусиллях щодо створення етнічно однорідних територій, в яких переважають серби, в Боснії і Герцеговині та Хорватії.

Ці двоє чоловіків були ключовими фігурами «злочинної організації» колишнього глави держави Слободана Мілошевича, яка мала на меті вигнати хорватів та боснійців із районів, на які претендували серби.

Станішич був головою колишньої служби безпеки Сербії, а Сіматович – його заступником. Вони обидва були близькими соратниками Слободана Мілошевича. У 2003 році їм було пред’явлено звинувачення у злочинах проти людства, скоєних у 1991-1995 роках у Хорватії та Боснії. Сербська служба безпеки створила і озброїла воєнізовані групи, які потім вчинили злочини, котрі забрали життя тисяч людей в Хорватії та Боснії.

Прокуратура вимагала довічного позбавлення волі для обох, але в 2013 році, посилаючись на відсутність належних доказів, вони були в першій інстанції виправдані трибуналом, створеним для розслідування військових злочинів, скоєних на території колишньої Югославії. Однак згодом вони клопотали про перегляд справи, заявивши, що судді раніше допустили помилку та неправильно застосували закон у цій справі.

Міжнародний кримінальний трибунал, який раніше розглядав справу, був створений для покарання винних у серйозних порушеннях міжнародного гуманітарного права в колишній Югославії з 1991 року. Після закінчення терміну дії мандату трибуналу 21 грудня 2017 року, справи були передані Міжнародному трибуналу ООН.

У боснійській війні 1992-1995 років втратили життя близько 100 000 людей, а понад мільйон були змушені покинути свої будинки.

Джерело: index.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня