У США зникла половина соціальних виплат
У Сполучених Штатах зникло більше половини спеціальних виплат по безробіттю, що також називаються базовим доходом. За словами експертів, ідеться про 400 мільярдів доларів, значна частина яких надходить іноземним злочинним організаціям. Тож це вже не просто крадіжка, а загроза національній безпеці.
На початку епідемії Сполучені Штати не були готові до безпрецедентної хвилі безробіття, і коли запровадили виплату допомоги, всі усвідомлювали неминучість шахрайства, проте все ж вирішили, що важливіше якнайшвидше надати кошти найбільш вразливим категоріям населення.
Блейк Холл, директор ID.me, заявив, що США втратили понад 400 мільярдів доларів через зловживання цими сумами. За словами керівника компанії, це майже 50% усіх виплат.
Генеральний директор LexisNexis Risk Solutions Гейвуд Талков заявив, що як мінімум 70% украдених грошей виводиться з країни й потрапляє до рук злочинних банд у Китаї, Нігерії та Росії. Таким чином, ці групи фінансуються державою, додав Талков. Він вважає, що велика частина грошей, які залишилися в країні, була викрадена вуличними бандами.
Як заявив економіст Білого дому Джин Сперлінг, боротьба зі зловживанням виплатами по безробіттю є найбільшим викликом, успадкованим від адміністрації Трампа. Байден вважає, що подібні дії злочинних організацій неприйнятні. За словами президента, два мільярди доларів було витрачено на модернізацію інтерфейсів та створення робочої групи міністерства юстиції з питань боротьби з шахрайством для запобігання зловживанням з особливим акцентом на захисті персональних даних.
У центрі уваги – особисті дані
Шахраї зловживають системою надання допомоги, викрадаючи особисті дані або просто обманюючи людей, які добровільно передають їх. Таким чином ця інформація використовується злочинними організаціями.
Відтак вони видають банківські картки і просять зняти гроші з банкомата, а потім часто відправляють ці кошти за кордон як біткоїни.
До епідемії коронавірусу виплати по безробіттю були невеликим ринком для злочинної діяльності, але в умовах кризи уряд США намагався підтримувати економіку за їхньою допомогою. Програмне забезпечення, яке використовується для шахрайства, продається на darkweb, і Сполучені Штати звертаються до дедалі більш досконалих інструментів для боротьби з ними, але запізно.
mandiner.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися