Міжнародна слідча комісія просить жителів Курська поділитись інформацією щодо авіакатастрофи малайзійського пасажирського літака
У четвер Міжнародна комісія з розслідування катастрофи 2014 року рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines закликала жителів російського міста Курськ, особливо тих, хто проходить службу в російській армії, поділитися інформацією про запуск ракети, яка нібито збила пасажирський літак, – повідомила голландська преса.
У 2018 році влада Нідерландів, що координує розслідування, виявила, що зенітна ракета “БУК” 53-ї бригади протиповітряної оборони Росії, яка дислокується у місті на півдні Росії, над східною Україною обстріляла пасажирський літак, що прямував з Амстердама до столиці Малайзії Куала – Лумпура. На той момент на борту боїнга перебували 298 людей, в тому числі 196 громадян Нідерландів, і всі вони загинули.
Слідча комісія просить надати фото і відеоматеріали, електронні листи та офіційні документи, які можуть допомогти розслідуванню того, хто стояв за рішенням розмістити зенітно-ракетний комплекс “Бук” та хто здійснив запуск ракети.
Мати однієї з жертв катастрофи, – 29-річного австралійця російського походження виступила у відеозверненні до очевидців. Жінка заявила, що трагедія завдала їй невиліковних ран.
„Правду необхідно розкрити, кожен повинен знати, що сталося насправді. Ми хочемо, щоб хтось узяв на себе відповідальність за те, що трапилося”, – зазначила вона.
Прокуратура Нідерландів уже розпочала провадження проти трьох громадян Росії та одного громадянина України, які були високопоставленими офіцерами російської армії у відділеному корпусі на сході України, та яких, зокрема звинувачують в організації запуску ракети. Однак, згідно з обвинувальним висновком, поки не вдалося встановити, хто ввів у дію ракетний комплекс.
Кримінальне провадження проти чотирьох підозрюваних за їх відсутності триватиме у понеділок, 6 вересня, у суді Схіпгола. Нідерланди та Австралія відкрито звинувачують Росію у смерті своїх громадян. Протягом усього часу Москва заперечувала, що вона має відношення до нещастя, і звинувачувала Київ у тому, що сталося.
Журналісти проєкту Bellingcat доводили, що літак був збитий ракетою, яку привезли в Донбас із Росії. Вони знайшли в соцмережах безліч відео та фотографій, які зафіксували перекидання влітку 2014 року зенітних установок російськими солдатами на кордон з Україною. До схожих висновків прийшла і міжнародна слідча група.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися