Колишнього керівника служби безпеки президента Франції засудили до року ув'язнення
Олександр Беналла, колишній керівник служби безпеки президента Франції Еммануеля Макрона, був засуджений у п’ятницю Паризьким кримінальним судом до одного року ув’язнення та двох років умовно за побиття протестувальників під час студентської демонстрації три роки тому, а також за незаконне користування дипломатичними паспортами після звільнення з посади.
Колишній співробітник офісу президента не повинен сидіти за ґратами: йому доведеться провести цей час під домашнім арештом з електричним браслетом. Суд заборонив Беналлі також займатися державними справами п’ять років і носити зброю протягом десяти. Уся його зброя була конфіскована.
Беналла, який на сьогодні працює консультантом з питань безпеки в приватному секторі, спочатку був притягнутий до відповідальності за побиття демонстрантів під час акції протесту студентів 1 травня 2018 року. Ідентифікувала його на опублікованих 18 липня 2018-го фотографіях французька щоденна газета Le Monde. В офісі президента повідомили, що Беналла лише спостерігав за акцією протесту, але через скандал був звільнений з посади.
Згодом виявилося, що 30-річний колишній керівник служби безпеки президента Франції після звільнення 23 рази використовував свої дипломатичні паспорти, які мав здати.
«Ви зловживали своєю фактичною владою, посилаючись на нібито хороші стосунки з президентом. Ви зрадили довіру, висловлену вам під час призначення на посаду», – наголосила головуюча суддя під час винесення вироку. Вона підкреслила, що Беналла мав би показувати приклад, але поводився неприйнятно. На думку судді, обвинувачений вважав себе безкарним, коли після звільнення незаконно використовував дипломатичні паспорти і підробив підпис свого начальника на документі, щоб незаконно отримати дозвіл на носіння зброї у 2017 році.
«Я не ангел, я не роблю все як слід. Це робить мене злочинцем?» – запитав Беналла перед винесенням вироку, користуючись правом останнього слова.
Захист, який стверджував, що його клієнта виставило дияволом божевілля ЗМІ, вимагав виправдання за всіма пунктами, окрім звинувачення в незаконному використанні дипломатичних паспортів, яке Беналла визнав.
Справа Беналла, котра вибухнула три роки тому, була темою номер один у французьких ЗМІ кілька місяців і стала одним із найбільш гучних скандалів за президентства Еммануеля Макрона, значно ускладнивши роботу уряду. Опозиція назвала цю подію державною справою та звернула увагу на «самодіяльність» офісу президента, тоді як уряд вважав її індивідуальним особистим зривом Беналли.
Паралельно з юридичним комітетом сенату Франції, який заслухав 40 осіб у справі Беналла, суд висунув колишньому керівнику служби безпеки президента звинувачення за 12 пунктами. Йому довелося відповідати за побиття, зафіксовані на демонстрації, за які його звинуватили в «умисному насильстві, вчиненому в групі». Беналла відкинув звинувачення, стверджуючи, що він затримував «людей, які вчиняли правопорушення», і це була «громадянська реакція» з його боку. Він також не зміг пояснити незаконне використання двох дипломатичних паспортів та підробку його колишнього службового паспорта.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися