Військове насильство стосується понад п’ятдесяти мільйонів людей по ​​всьому світі

Військове насильство стосується понад п’ятдесяти мільйонів людей по ​​всьому світі

13:48 Січень 28, 2022

Події 1761 6 хвилин

Magyar

Від Афганістану до Лівії, Сирії, Ємену та інших країн понад 50 мільйонів людей у ​​всьому світі постраждали від війни. Генеральний секретар ООН у вівторок у Нью-Йорку заявив, що густонаселені міста набагато більше піддаються ризику вбивства або поранення його жителів.

Про це Антоніу Гутерріш розповів на засіданні Ради Безпеки ООН (ООН), обговорюючи те, як краще захищати мирних жителів, які живуть у міських умовах, під час збройних конфліктів.

Він сказав, що в деяких випадках під час конфліктів бойовиків можуть сплутати з цивільними та напасти на них. В інших випадках, за його словами, бойовики використовують вибухівку в місцях скупчення людей, не піклуючись про те, що вона спричинить багатьом людям довічну інвалідність або важкий психологічний шок.

Як недавній приклад, Гутерріш нагадав, що десятки шкіл і медичних закладів були пошкоджені в минулорічних боях між ізраїльськими та палестинськими бойовиками ХАМАСу, і майже 800 тисяч людей залишилися без водопостачання.

У травні минулого року в Афганістані загинули 90 учнів, переважно дівчат, ще 240 отримали поранення в результаті нападу на школу в столиці Кабулі, – додав він.

За словами Генерального секретаря, ризик для цивільного населення також зросте, оскільки бойовики часто прикриваються ними, маскуються, розміщуючи військові об’єкти та обладнання поблизу цивільних об’єктів.

Він також зазначив, що конфлікт у міських районах виходить далеко за межі безпосереднього впливу на цивільне населення. За його словами, міські війни також наражають мирне населення на загрозу облоги та блокади, що може призвести до голодної смерті.

Мільйони людей змушені залишати свої домівки, що сприяє величезному збільшенню кількості біженців і внутрішніх переселенців, утворюючи мільйони тонн сміття, що впливає на навколишнє середовище та здоров’я людей.

Чотири роки тому в Мосулі, Ірак, було зруйновано 80 відсотків будинків, і близько 300 тисяч людей все ще змушені жити далеко від дому, – підкреслив Генеральний секретар ООН.

Гутерріш закликав ворогуючі сторони поважати міжнародне гуманітарне право, яке забороняє рейди на цивільне населення або цивільні об’єкти, а також невибіркові напади та використання цивільних осіб в якості живого щита.

Пітер Маурер, голова Міжнародного комітету Червоного Хреста, розповів раді, що є дедалі більше доказів того, ніби війни в міських районах завдають неприпустимої шкоди цивільному населенню. Він підкреслив, що неодноразові заклики не привели до значних покращень і що урбанізація конфліктів має масовий негативний вплив на населення міських районів.

Віцепрезидент Гани Махамаду Бавуміа заявив, що зростання терористичних та насильницьких екстремістських угруповань, включаючи Боко Харам, Аль-Каїду в Ісламському Магрибі (AQIM), Аль-Шабааб у Сомалі та Ісламську державу, демонструє загрозу життю мирного населення.

Багато конфліктів в Африці продовжують впливати на цивільне населення – часто в результаті цивільні вважаються крайніми і використовується як живий щит у цьому відношенні, – наголосив він.

Заступник Посла України Юрій Вітренко заявив у раді, що російська агресія у 2014 році, яка призвела до анексії Криму, призвела до кровопролиття між українськими та російськими силами, а також до того, що підтримувані Росією сепаратисти на сході України атакують житлові квартали в зонах конфлікту.

За його словами, Україна не має наміру проводити будь-які військові дії на окупованих частинах своєї суверенної території або вздовж російського кордону.

„Ми не бачимо альтернативи політичному та дипломатичному вирішенню міжнародного збройного конфлікту, і ми продовжуватимемо шукати всі можливі шляхи для цього”.

На його думку, для початку Росія повинна поступово зменшувати напруженість на кордонах України, виводячи свої сили з регіону та Криму.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня