Названо причини пожежі в одеському коледжі

Названо причини пожежі в одеському коледжі

10:31 Грудень 22, 2019

Події 2368 3 хвилини

Пожежа в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу сталася через займання побутового електричного обладнання на третьому поверсі коледжу, звідки і поширився вогонь. Люди не могли евакуюватися, бо один із виходів був зачинений.

Керівництво та персонал коледжу не забезпечили протипожежний захист приміщення. Більше того — свідомо порушували норми пожежної безпеки, зокрема, щодо утримання евакуаційних шляхів та експлуатації електрообладнання. Такого висновку дійшла Урядова комісія з розслідування причин виникнення пожежі в одеському коледжі.

Безпосередні причини та винуватців трагедії визначить суд. Але вже зараз можна констатувати, що порушення правил пожежної безпеки стало можливим, в тому числі, і через низку прогалин в законодавстві.

Наприклад, хоч Міністерство освіти і науки є засновником коледжу, воно не мало повноважень профінансувати протипожежні заходи. А через недосконалі вимоги щодо держнагляду за протипожежним станом та мораторій на перевірки, який діяв майже 4 роки — ДСНС не перевіряла цей навчальний заклад. Більше того, за неусунення виявлених інспекторами порушень штраф мізерний — 170 грн.

«По-перше, ми маємо посилити відповідальність за порушення пожежної безпеки. По-друге, перевірити всі будівлі, де постійно потенційно перебуває велика кількість людей — університети, школи, садочки, лікарні і так далі», — сказав Олексій Гончарук.

Урядова комісія рекомендувала МВС, ДСНС розробити ряд законопроектів щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення пожежної безпеки, запровадження добровільного страхування цивільно-правової відповідальності; проведення перевірок тощо. Потрібно також на законодавчому рівні впровадити «огляд» стану утримання будівель, зокрема, шляхів евакуації, засобів пожежогасіння, робіт з реконструкції або перепланування приміщень, утримання електромереж тощо.

Крім того, потрібно внесення змін в законодавство щодо зобов’язання передбачати в бюджетах всіх рівнів обов’язковість відрахувань на заходи протипожежної безпеки.

Також Комісія рекомендувала проведення в закладах освіти перевірки дотримання пожежної безпеки, додаткових інструктажів з безпеки життєдіяльності, позапланових тренувань з евакуації. Органи влади повинні привести об’єкти сфери управління у належний протипожежний стан та здійснити відповідну роз’яснювальну роботу серед населення.

Станом на сьогодні також звільнено керівника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака та його заступника Михайла Вовка. Учора було призначено нового начальника Головного управління ДСНС – Вадима Шулюка, повідомляє Урядовий портал.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня