За 33 дні війни поліція отримала понад 900 тисяч повідомлень від громадян
Найчастіше люди звертаються до поліції за інформаційною та консультаційною допомогою. Також активно повідомляють про виявлення підозрілих осіб чи ймовірно вибухонебезпечні предмети.
Про це повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.
За словами глави Нацполіції, загалом кількість заяв про кримінальні та адміністративні правопорушення зменшилася у понад 2,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Наразі за зверненнями громадян зафіксовано скоєння близько 13 тисяч злочинів, з них більше 10 тисяч – тяжкі та особливо тяжкі:
«Окремо звертаю увагу на крадіжки, вчинені в умовах воєнного стану. За такими фактами вже зареєстровано понад 330 кримінальних проваджень. Дякуємо небайдужим громадянам, які допомагають поліції затримувати мародерів. Однак прошу вас бути гуманнішими. Так, ці особи скоїли злочини в цей надзвичайно складний для всіх час, але не варто відверто знущатися та катувати їх. Вони відповідатимуть за Законом, бо Україна – правова Держава».
Ігор Клименко також зазначив, що у відомстві докладається максимальних зусиль, щоб забезпечити зв’язок населення з поліцією.
Зокрема, на території, де не працює 102, відкрили нові телефонні лінії. Актуальні номери розміщені на сторінці Національна поліція України.
Також активно працюють альтернативні засоби зв’язку.
Повідомлення про випадки шахрайства під час війни можна надіслати на електронну скриньку Кіберполіція allcenter@cyberpolice.gov.ua. А про виявлені нерозірвані снаряди, ворожу техніку та бійців інформуйте через чат-бот «Народний месник» @ukraine_avanger_bot.
Про вибухонебезпечні предмети можна повідомити через сайт https://www.ukraine-cat-uxo.com/t-ua, який створений Нацполіцією спільно з колегами з Англії.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися