У Багдаді в результаті штурму президентського палацу загинуло щонайменше дванадцять людей

У Багдаді в результаті штурму президентського палацу загинуло щонайменше дванадцять людей

15:48 Серпень 30, 2022

Події 1551 4 хвилини

Magyar

У Багдаді виникли сутички, коли прихильники одного з домінуючих шиїтських політичних блоків після захоплення будівлі уряду в понеділок штурмували і президентський палац. Армія Іраку негайно оголосила комендантську годину. За наявною інформацією, щонайменше дванадцять людей загинуло, сотні отримали поранення.

Заворушення розпочалися після того, як лідер іракських шиїтів Муктада аль-Садр у понеділок оголосив про свою відставку. Його прихильники, які минулого місяця штурмували парламент, а потім кілька тижнів проводили сидячий страйк, у понеділок у відповідь штурмували кілька урядових будівель у столиці й зіткнулися не лише з поліцією, але й із політичними групами, які підтримує Іран.

Сили оборони Іраку в понеділок вдень оголосили про введення загальнонаціональної комендантської години з 19:00 за місцевим часом, закінчення якої ще не визначено. Подібні заворушення виникли в кількох провінціях на півдні країни, де більшість населення становлять шиїти. Виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Іраку Мустафа аль-Кадімі призупинив засідання уряду через заворушення та закликав аль-Садра наказати своїм прихильникам покинути урядові будівлі.

Представництво ООН в Іраку також закликало протестувальників звільнити будівлі прихильників аль-Садра «остерігатися дій, які можуть спровокувати нестримний ланцюг подій».

У заяві наголошується, що «на кону – існування держави». Шиїтський проповідник користувався широкою підтримкою, оскільки відкидав як американське, так і іранське втручання у внутрішню політику Іраку. Він заявив, що не вважає, ніби хтось із тих, хто був при владі після вторгнення США в Ірак у 2003 році, повинен бути на посадах. Хоча партія Муктади аль-Садра перемогла на виборах, що відбулися в жовтні минулого року, вони все ще не мали необхідної більшості для формування уряду.

Впливовий лідер із того часу намагався створити уряд, в якому його суперники не мали би місця. Однак усі його спроби сформувати уряд провалилися, тому в червні лідер відкликав усіх своїх депутатів.

Кілька місяців невизначеності та боротьба партій за владу посилили зростаючу політичну нестабільність у країні. Це не перший подібний крок аль-Садра: священнослужитель неодноразово реагував таким чином, коли результати політичних переговорів не були на його користь. Через це багато хто вважає його оголошене в понеділок рішення блефом, водночас, існує побоювання, що зростання напруженості призведе до ще більшої політичної кризи.

MTI/Index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня