ООН: масштаби руйнування в Пакистані неможливо уявити

ООН: масштаби руйнування в Пакистані неможливо уявити

09:51 Вересень 12, 2022

Події 1353 4 хвилини

Magyar

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш разом із прем’єр-міністром Пакистану Себхазом Шаріфом пролетів на гелікоптері над провінціями Белуджистан і Сінд, що на півдні країни. І він описав руйнування, спричинені повенями в Пакистані, як неймовірно великі, – пише портал Index.

Генерального секретаря Всесвітньої організації поінформували про збитки від повені. Тож він закликав міжнародне співтовариство надати країні масштабну фінансову підтримку.

Гутерреш назвав Пакистан однією з п’ятнадцяти держав, найбільш вразливих до глобальної зміни клімату, і закликав до масової міжнародної підтримки, щоб допомогти країні уникнути наступної подібної катастрофи. Він додав, що матеріальна допомога – це не питання щедрості, а справедливості. Те, що ООН робить у Пакистані, – лише крапля в морі порівняно з тим, що необхідно, – підкреслив він. Генеральний секретар ООН прибув до Пакистану в п’ятницю з дводенним візитом, щоб оцінити масштаби катастрофи.

Наразі відомо, що загинуло майже 1400 людей

Безпрецедентна повінь, викликана червневим мусоном, забрала 1396 життів, третина з яких діти. Вода затопила територію, більшу ніж площа Великобританії. Кількість поранених становить 12 728. На другий день свого візиту до Пакистану Гутерреш наголосив, що країни, які розвиваються, платять ціну залежності світу від викопної енергії.

„Пакистан та інші країни, що розвиваються, платять жахливу ціну замість великих “побратимів”, із рекордними викидами (парникових газів) і продовжують віддавати перевагу викопному паливу. Людство воює з природою, а природа дає відсіч”, – написав генсек у Twitter перед від’їздом до південної частини країни.

„Я закликаю вас з Ісламабаду: зупиніть це божевілля. Інвестуйте у відновлювані джерела енергії зараз. Припиніть війну з природою”, – додав він.

Пакистан також потерпає від великої спеки

За оцінками експертів, на Пакистан, де проживає 3 відсотки населення світу, припадає 0,4 відсотка світових викидів парникових газів, але він займає восьме місце серед країн, яким загрожують екстремальні погодні явища. Частка США становить 21,5%, Китаю – 16,5%, Європейського Союзу – 15%.

Цього року Пакистаном уже пройшла хвиля спеки з температурою понад 50 градусів за Цельсієм, яка спричинила руйнівні лісові пожежі, а також, внаслідок швидкого танення льодовиків, сталися страхітливі повені. Від повеней постраждало близько 33 мільйонів людей, які втратили домівки та не можуть задовольнити свої основні потреби. Зруйновано близько 500 мостів.

У суботу Гутерреш відвідав табори людей, які рятуються від повені в районі Ларкана, і, згідно з планами, він відвідає стародавні руїни Мохенджо-Даро, об’єкта всесвітньої спадщини, розташованого поблизу річки Інд, який також знаходиться під загрозою через сильний дощ.

Джерело: Index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня