Інспектори Закарпатської митниці спільно з департаментом боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби, працівниками управління СБУ в Закарпатській області вивели на «чисту воду» керівника іноземної компанії, який намагався перемістити на територію України товар із значно заниженою вартістю, аби не сплатити повну суму митних платежів.
Порушником виявився директор однієї китайської компанії, який надав митниці документи, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача, країни походження та вартості товару.
А сталося це на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, при перевірці вантажівки, яка поверталася із країн Євросоюзу. Згідно поданих товаросупровідних документів на митну територію України у режимі імпорт ввозився товар «електрогенераторні установки з поршневим двигуном…», країна походження – Італія, в кількості 20 вантажних місць (58 шт палет), вагою 12788 кг, вартістю 78,6 тис дол США. Відправник – китайська компанія, одержувач – київська фірма.
Під час митного контролю інспектори, отримавши оперативну інформацію від правоохоронних органів щодо можливого незаконного ввезення товару, прискіпливо перевірили товаросупровідні документи та з’ясували, що продавець та відправник товару не зазначені в іншому пакеті документів. А згідно наданої митними органами Італії інформації – відправником товару є італійська компанія, а отримувачем – інша українська. Що стосується вартість товару, то вона теж не відповідала заявленій на українській митниці, і у двічі була більшою – 139,6 тис дол США.
Тобто, як з’ясувалося, керівник китайської компанії сфальшував документи, аби незаконно завезти товар за заниженою вартістю, не сплативши при оформленні значної суми податків.
Відносно нього складено протокол за ч. 1 статті 483 Митного кодексу України, незаконний товар, вартістю 3,8 млн грн, вилучено до рішення суду.
Дана стаття передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з їх конфіскацією, повідомляє пресслужба Закарпатської митниці.
За фактами порушень митного законодавства за 7 місяців 2021 року посадові особи Закарпатської митниці склали 1 053 протоколів. Вартість предметів правопорушень становить понад 170 млн грн.
Як зазначають в управлінні боротьби з КБ та ПМП Закарпатської митниці, сума протоколів не остаточна, оскільки в 26 справах за ознаками різних статей Митного кодексу України вартість предметів правопорушення ще не встановлена.
Найбільше фактів порушень виявлено в режимі «в’їзд» на територію України – заведено 639 справ про ПМП на суму майже 70 млн грн, у режимі «виїзд» з України – 414 справ на 100 млн грн.
Серед основних предметів правопорушень:
– тютюнові вироби – 28 справ на суму 3,7 млн грн;
– продовольчі товари – 54 справи на суму – 15,7 млн грн;
– транспортні засоби – 452 справи на суму 41,5 млн грн;
– промислові товари – 186 справ на суму майже 108 млн грн;
– побутова техніка – 9 справ на суму 691 тис грн;
– наркотичні та психотропні речовини – 57 справ;
– зброя, боєприпаси, спецзасоби – 13 справ.
Найбільш характерні порушення в зоні діяльності Закарпатської митниці:
– порушення громадянами термінів доставки транспортних засобів до митниці призначення;
– недекларування товарів, транспортних засобів;
– перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів;
– переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.
Протягом січня-липня 2021 року загалом запроваджено 855 таких справ, що становить 81% від загальної кількості виявлених правопорушень.
Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо двох учасників організованої групи – службових осіб Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області – за фактом зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України). Йдеться про начальника одного з управлінь та керівника відділу установи.
За інформацією слідства, обвинувачені протиправно виділили з державної у приватну власність 53,4 га земель вартістю майже 1 млн грн на території Середнянської громади. Особи підшукали фіктивних заявників і безоплатно виділили їм 26 земельних ділянок, суцільно вкритих лісовими угіддями, під видом земель сільськогосподарського призначення. При цьому зобов’язання передати вказані землі у власність громади посадовці проігнорували. Надалі один із фігурантів мав забезпечити перереєстрацію земель на заздалегідь визначену особу.
Слідство вважає, що громадяни діяли у змові з експосадовцем управління Держгеокадастру в області та двома земельними інженерами, матеріали щодо яких виділені в окреме провадження та вже перебувають на розгляді суду.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Закарпатській області, передає пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.
Викрадений в Чехії автомобіль «Skoda Superb» 2017 року випуску виявили сьогодні вранці прикордонники Мукачівського загону.
Перетнути кордон автівкою, яка перебувала у міжнародному розшуку намагався 55-річний громадянин України. О 7.30 чоловік прибув в пункт пропуску «Лужанка», під час заходів прикордонного контролю на транспортний засіб, яким він керував, спрацювала база даних Інтерполу.
За даним фактом прикордонники Мукачівського загону поінформували співробітників Укрбюро Інтерполу в м. Київ, які підтвердили, що вказане авто у лютому 2021 року було викрадене на території Чехії.
Автомобіль прикордонники встановленим порядком передали співробітникам Національної поліції, інформує Прес – служба Мукачівського прикордонного загону.
Vincent van Gogh is back! In close coordination with Dutch Police I was able to recover Van Goghs 'Spring Garden' (1884). The painting was stolen 3 years ago on Van Goghs birthday from the Singer Museum in Laren, the Netherlands. A great day for all Van Gogh lovers worldwide...… pic.twitter.com/7Fh0s0AOUr
🇫🇷 France. The daughter of the head of a cryptocurrency company, along with her two-year-old child, narrowly escaped a kidnapping attempt in the very center of Paris this morning.
Водіїв, з вини яких трапилися ДТП, затримано у процесуальному порядку.
25 липня о 20:30, до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі мотоцикла на вулиці Карпатської Січі в місті Хуст.
За викликом прибула слідчо-оперативна група, працівники якої встановили, що 26-річний житель села Вишково на мотоциклі «Suzuki», рухаючись населеним пунктом перевищив швидкість та не впорався з керуванням. В результаті, мотоцикл зіткнувся з припаркованим автомобілем «Opel Astra».
Внаслідок ДТП важкі травми отримав пасажир мотоцикла, якого госпіталізували до реанімації.
Водія мотоциклу освідчили – за кермом він перебував у стані алкогольного сп’яніння. У його крові виявили 2,3 проміле алкоголю. Наразі його затримано у процесуальному порядку та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
За фактом порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння, слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.286-1 КК України.
Ще одна аварія зі смертельним наслідком трапилася на вулиці Головній у селі Верхній Студений, що на Хустщині.
Повідомлення про ДТП до поліції надійшло увечері 25 липня. На місці події слідчі поліції Міжгір’я встановили попередні обставини автопригоди. З’ясувалося, що керуючи незареєстрованим мотоциклом «Geon», 17-річний житель села Нижній Студений, рухаючись разом з неповнолітнім пасажиром, не впорався з керуванням та виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з мотоциклом «Viper», яким керував 16-річний місцевий житель.
В результаті кермувальник мотоциклу «Geon» помер на місці події, а його пасажира доставлено до лікарні.
Медобстеження також проходить водій мотоцикла «Viper», який, як з’ясувалося, керував мотоциклом у стані алкогольного сп’яніння.
Третя аварія зі смертельним наслідком трапилася близько 22:20 на Тячівщині. За викликом прибула слідчо-оперативна група, працівники якої встановили попередні обставини ДТП. У селищі Нижня Апша 35-річний житель села Грушово Тячівського району на автомобілі «Fort Transit», не впорався з керуванням та допустив наїзд на неповнолітню жительку села Кобилецька Поляна Рахівського району. Відомо, що потерпіла йшла проїзною частиною дороги у попутному з автомобілем напрямку. Внаслідок отриманих травм 16-річна дівчина загинула на місці події.
За фактом порушення правил безпеки дорожнього руху в поліції відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.286 Кримінального кодексу України. Водія затримано у процесуальному порядку та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
За всіма фактами аварій слідчі призначать необхідні експертизи для встановлення всіх об’єктивних обставин подій.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Закарпаття.
مصرع وإصابة عدد من المواطنين في حادث تصادم بين "ميكروباص" و"أتوبيس" على طريق "الطور - نفق الشهيد أحمد حمدي" بمحافظة #جنوب_سيناءpic.twitter.com/9Anu3zHOkI
#Tutak'ta Yolcu Otobüsü,Tır ve Tankerin Karıştığı Feci Kazada 7 Kişi vefat etti. 2' si Ağır 11 Yaralının Olduğu Kazada Vefat Edenlere Allah'tan Rahmet Yaralılara da EŞ-ŞAFİİ İsmiyle Acil Şifalar Diliyorum. pic.twitter.com/M1RA60lEUJ
At least 39 people died and 4 others were wounded in an accident after a passenger bus plunged into aravine and caught fire near Chinki stop in the Bela area of the Lasbela Balochistan. May Allah give sabar to the families who have lost their loved one's?#Lasbela#accidentpic.twitter.com/Sg0o09onVL
At least 8 dead as bus plunges into Trishuli river in Dhading
The bus, heading to Pokhara from Kathmandu, veered off the road and plunged into the river near Gajuri along the Prithvi Highway, police said.https://t.co/8uF3oXPGLZ
🚨 Un número indeterminado de heridos dejó el vuelco y caída a una pendiente de un bus interprovincial de la empresa de transportes Molina, de placa AOC.614, en el sector Shig Shag, a la altura del distrito de Palca, provincia de Tarma, región Junín.
Чотирьох нелегальних мігрантів затримали в рамках проведення операції «Карпати – 2021» прикордонники Мукачівського загону неподалік від кордону з Угорщиною.
У ході перевірки інформації про можливий незаконний перетин кордону, що надійшла від офіцерів управління оперативно-розшукової діяльності Західного регіонального управління Держприкордонслужби, прикордонний наряд оперативно-розшукового відділу Мукачівського загону затримав у лісосмузі неподалік від населеного пункту Горонглаб чотирьох чоловіків без документів.
Затримані повідомили, що є громадянами Індії. Під час попереднього опитування іноземці зізнались, що мали намір, незаконно перетнути українсько-угорський кордон та, в подальшому, потрапити до однієї з країн Європейського Союзу.
На затриманих складено протоколи про адмінправопорушення, справу скерували до суду, який надасть правову оцінку діям нелегальних мігрантів та вирішить їх подальшу долю.
Наразі прикордонники встановлюють коло осіб, ймовірно причетних до організації незаконної подорожі індійців.
Про це інформує пресслужба Мукачівського прикордонного загону.
[type] => post [excerpt] => Чотирьох нелегальних мігрантів затримали в рамках проведення операції «Карпати – 2021» прикордонники Мукачівського загону неподалік від кордону з Угорщиною. [autID] => 8 [date] => Array ( [created] => 1627042200 [modified] => 1627037414 ) [title] => На Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною затримали нелегалів з Індії [url] => https://podiji.karpat.in.ua/?p=54701&lang=uk [status] => publish [translations] => Array ( [hu] => 54761 [uk] => 54701 ) [aut] => ir4ik5 [lang] => uk [image_id] => [video] => [comments_count] => 0 [domain] => Array ( [hid] => podiji [color] => green [title] => Події ) [_parental_post_id] => 94474 [_edit_lock] => 1627026615:8 [_edit_last] => 8 [translation_required] => 2 [views_count] => 3292 [_ukrnet_feed_include] => 1 [translation_required_done] => 1 [_oembed_6f833c234522ff2c5588a0e9ba49172f] => [_oembed_time_6f833c234522ff2c5588a0e9ba49172f] => 1627035555 [_oembed_a926649ab835ceb00826fed1c580a87b] => [_oembed_time_a926649ab835ceb00826fed1c580a87b] => 1628792491 [_oembed_d1c4c275e5f4bf6f02d40bf6a9cc39fd] => [_oembed_time_d1c4c275e5f4bf6f02d40bf6a9cc39fd] => 1635778780 [_oembed_4303aee1bc6f7529914bda619580bd2a] =>
W weekend dwa siłowe forsowania granicy. Agresywne grupy (ok.60 i 70 osób) rzucały w #funkcjonariuszeSG i #żołnierzeWP kamieniami i gałęziami.Dwóch żołnierzy trafiło do szpitala. Obie próby siłowego wdarcia się do Polski??zostały udaremnione.
Оперативники поліції Закарпаття затримали одного з розбійників, які посеред ночі напали та побили подружжя пенсіонерів. Особу його співучасника також відомо, тривають заходи щодо його розшуку. Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.
На початку місяця в селі Вільхівка, що неподалік Іршави, трапився зухвалий злочин: посеред ночі двоє зловмисників в чорних масках увірвалися до будинку пенсіонерів. Невідомі зв’язали 63-річну жінку та 68-річного чоловіка пластиковими стяжками, наносили їм численні удари та, погрожуючи розправою, вимагали грошові кошти.
Налякана жінка зізналася нападникам де сховані всі їхні збереження. Забравши 4 тисячі доларів, 2 тисячі гривень та золоті прикраси, зловмисники зачинили чоловіка в багажному відділенні автомобіля, який був припаркований в гаражі, а жінку – в салоні транспортного засобу. Після цього розбійники зникли у невідомому напрямку.
Як тільки пенсіонерам вдалося звільнитися, вони одразу ж зателефонували до поліції. Слідчо-оперативна група ретельно опрацювала місце події.
У цей час співробітники карного розшуку Головного управління поліції Закарпаття вже розпочали оперативну роботу для встановлення та затримання нападників. До розкриття злочину також залучили співробітників відділу кримінального аналізу, які, за допомогою системи відеоспостереження «Безпечне Закарпаття», відслідкували детальний маршрут руху зловмисників.
У результаті 21 липня, за силової підтримки бійців КОРДу, закарпатські поліцейські затримали одного з розбійників в іншому кінці України, на території Донецької області. Встановлено, що злочин 53-річний затриманий вчинив разом з 26-річним чоловіком. Зараз правоохоронці продовжують його пошуки. Відомо, що підозрювані мають багате кримінальне минуле: обоє раніше судимі за майнові злочини.
Наразі за фактом розбійного нападу у поліції відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 187 Кримінального кодексу України. Фігурантам слідчі повідомили про підозру, а за місцем їхнього проживання поліцейські провели санкціонований судом обшук. У ході слідчої дії правоохоронці вилучили докази, що підтверджують причетність чоловіків до вчинення злочину.
Суд розглянув клопотання слідчого, щодо обрання 53-річному затриманому запобіжного заходу. Суддя повністю задовільнила клопотання поліції – фігуранта взято під варту без можливості внесення грошової застави.
За скоєне нападникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Закарпатської області.
ГУ ДСНС України у Закарпатській області інформує, щодо наслідків погіршення погодних умов на території Закарпаття.
Негода, яка пронеслася в ніч з 15 на 16 липня територією Закарпатської області наробила чимало біди: на проїжджі частини попадали дерева, були підтоплення житлових будинків та пошкодження покрівель споруд, а також відключення від електропостачання населених пунктів.
Так, станом на 06:00 16.07.2021 зареєстровано 19 випадків падіння дерев на проїжджі частини.
Найбільший деревопад стався в м. Берегово (2 випадки) та на території сіл Онок, Батьово (4), Дунковиця, Кідьош та селищ Королево і Вилок Берегівського району – усього 11 повалених дерев. Також через негоду попадали дерева і в Ужгородському (села Оноківці, Чомонин (3), Хустському (села Горінчово та Білки), Тячівському (смт. Усть-Чорна) районах та м. Свалява.
Для ліквідації наслідків залучались відділення 1-го, 3-го та 4-го державних пожежно-рятувальних загонів.
Також інтенсивні опади в м. Мукачево призвели до підтоплення двох житлових будинків. Для відкачування води залучались відділення 9-ї та 10-ї державних пожежно-рятувальних частин м. Мукачево. Відкачано 15 куб. м води.
Відключено від електропостачання 11 населених пунктів повністю та 19 частково, а саме: Рахівський район: с.Кобилецька Поляна; Мукачівський район: села Ялове,. Задільське, Чопівці, Страбичово, Н.Давидково, Ракошино (частково), Жнятино (частково), Н.Ворота (частково); Берегівський район: с. Карачин, с. Притисянське, с. Братово (частково), с. В.Паладь (частково), с. Шаланки (частково), с. В.Комяти (частково), с.Фанчиково (частково), с. Сасово (частково), с. Бобове (частково), с. Петрово (частково), с. Н.Село (частково), м. Виноградів (частково), с. Батьово (частково); Хустський район: с. Мідяниця, с. Собатин, с. Крайниково, с. Сільце (частково), с. Камя’нське (частково), с. Золотарьово (частково), с. Сокирниця (частково), с. Крайниково (частково).
Шквалистим поривом вітру було пошкоджено покрівлю на 35 будівлях на території Берегівського району. Так, у с. Батьово – 12 житлових будинків та 2 будівлі ферми, а на території с. Дунковиця – 20 житлових будинків та 1 будівля амбулаторії загальної практики сімейної медицини. В даних населених пунктах працюють спеціальні комісії, які проводять подворовий обхід. Масштаби завданої шкоди уточнюються.
Цього тижня працівники Виноградівського РВ міграційної служби Закарпаття спільно з поліцейськими та прикордонниками виявили трьох порушників міграційного законодавства. Громадянка Білорусі, громадянин Сирії та громадянка РФ тривалий час проживали без дійсних дозвільних документів. Мігрантів притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф 1700 грн на кожного.
На Берегівщині також виявили громадянку Росії, яка проживала на недійсній посвідці на постійне проживання. Крім того, міграційники Берегівського РВ спільно з прикордонниками та співробітниками оперативно-розшукового управління Мукачівського загону виявили громадянина Угорщини, який незаконно перебував в Україні понад дозволений законодавством строк. На порушника складено адмінпротокол, накладено штраф 5100 грн та винесено рішення про примусове повернення із забороною в’їзду на 3 роки. Даного громадянина супроводжено до КПП «Лужанка-Астей» для повернення на батьківщину.
А от громадянка України, мешканка с.Косино, де проживав цей іноземець, притягнута до відповідальності за надання житла незаконному мігранту. Тепер їй доведеться сплатити штраф у розмірі 5100 грн.
Міграційники Хустщини спільно з прикордонниками виявили громадянку Монголії, яка перевищила дозволений термін перебування за що отримала штраф 1700 грн. Власника житла, де проживала мігрантка, притягнуто до адміністративної відповідальності.
Ольга Поштак,
головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ
In the last 24 hours, Belarus has smuggled another 150 migrants into Lithuania – an all-time daily record. That’s more than in 2019 and 2020 combined. Also yesterday, Lukashenko introduced a visa-free regime up to 5 days for citizens of 73 countries. So this is just the beginning pic.twitter.com/KvK55Xy2QF
Цю інофрмацію підтвердив головний лікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк:
«Мова йде про родину, яка повернулися на Закарпаття із Росії. Це родина, яка приїхала в область із Санкт-Петербургу до родичів. Чоловік раніше перехворів на «Дельта» штам в Росії, а от його дружина вже хворіла тут і два тижні провела в реанімації інфекційної лікарні. Крім того із такими ж симптомами в лікарню потрапили і батьки цього закарпатця. Найімовірніше вона заразилась від чоловіка, а його батьки вже від нього. Дуже важко проходило лікування. Саме тому ми направили їхні аналізи на Київ, а вже звідти їх направили на дослідження в Європейську лабораторію, де сьогодні підтвердили наявність у наших пацієнтів штаму „Дельта”, – сказав він.
Він додав, що наразі пацієнтки, про яких йде мова, уже виписані з лікарні та знаходяться вдома. Підтвердження прийшло по 2-х пацієнтах. Це батьки чоловіка, що приїхав із Санкт-Петербургу, пише у телеграм каналі Віталій Глагола.
„Ми запідозрили у них саме штам „Дельта” через важкий перебіг хвороби, який у людей такого віку протікає зазвичай легше, а тут молода жінка два тижні провела у реанімації! Ну й додало впевненості те, що вони повернулися із Росії, де зараз повно штаму „Дельта”. І зразу батьки її чоловіка із такими ж симптомами до нас потрапили» – зазначив Поляк.
Біоматеріали для дослідження штаму надали ще 24 червня, але результати отримали тільки зараз.