ЮНЕСКО: більшість убивств журналістів залишаються безкарними
Цього року щонайменше 66 журналістів були вбиті за виконання своєї роботи. Крім того, рівень розкриття цих злочинів значно погіршився за останні 10 років.
Вбивства журналістів у всьому світі досі залишаються непокараними у переважній більшості випадків, – йдеться у звіті ЮНЕСКО, Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. ЮНЕСКО також закликало світових лідерів вжити заходів для розслідування подібного роду вбивств.
Згідно з даними організації, рівень безкарності злочинів щодо журналістів у всьому світі зараз становить 86 відсотків, що на 9 процентних пунктів менше, ніж десять років тому. Однак цей показник все одно трагічний: за даними ЮНЕСКО, зниження надто незначне, щоб можна говорити про те, що вдалось зупинити насильство.
У 2020-2021 роках через професійну діяльність було вбито 117 журналістів, що є найменшим показником із 2008 року – із тих пір, як ЮНЕСКО вперше опублікувала свій звіт на цю тему. Однак, за даними організації, станом на 30 вересня 2022 року вже було вбито 66 журналістів.
А за даними організації у світі немає безпечного притулку для журналістів: зі 117 журналістів, убитих у 2020-2021 роках, 91 був убитий не на роботі, а вдома чи на вулиці, а кілька з них – на очах у своїх членів сім’ї, в тому числі їхніх дітей.
Крім того, торік частка жінок серед убитих журналістів зросла майже вдвічі – з 6% до 11%.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися