karpat.in.ua

Минулого року протипіхотні міни забрали 5500 життів у світі

З середини 2021-го до жовтня 2022-го жертвами наземних мін стали щонайменше 5500 людей у світі, багато з них загинули. Як мінімум 60 країн усе ще мають на своїй території активні міни, ідеться у звіті за 2022 рік, опублікованому в четвер Міжнародною організацією із заборони наземних мін (ICBL).

За даними ICBL, окрім М’янми, росія була єдиною державою, яка вдалася до використання наземних мін у період із середини 2021 року до жовтня 2022 року.

На відвойованих Україною територіях виявлено чимало вибухової зброї, частину з неї сапери вже знешкодили.

Наземні міни, які зазвичай мають розмір з долоню, можна легко розкидати над певною місцевістю з повітря, літака чи ракети. Через невеликі розміри цих вибухових пристроїв від них важко захиститися. Найчастіше їхніми жертвами стають мирні жителі, які нічого не підозрюють.

Згідно зі звітом організації, хунта М’янми в основному використовує таку зброю для захисту важливої ​​інфраструктури, зокрема підземних ліній, телефонних веж або об’єктів компаній, які займаються видобутком і торгівлею сировиною.

У 2021 році, за даними MTI, протипіхотні міни використовувалися недержавними збройними організаціями щонайменше в п’яти країнах, у тому числі в Колумбії, Індії та Демократичній Республіці Конго. Такі вибухові пристрої все ще виробляють 11 держав, наприклад Індія, Іран, М’янма, Пакистан, росія.

У звіті ICBL за 2021-й зафіксовано на 1500 менше поранених і загиблих, ніж попереднього року.

Джерело:MTI/Index