У Румунії наживаються на українських біженцях

У Румунії наживаються на українських біженцях

21:11 Листопад 21, 2022

Події 282 5 хвилин

Magyar

Прем’єр-міністр Румунії розпорядився провести розслідування щодо використання державних коштів, виділених на проживання та харчування українських біженців, адже стала відома інформація про те, що дехто наживається на складній ситуації людей.

Після початку російсько-української війни в березні уряд країни постановив, що надаватиме фінансову підтримку фізичним особам, які приймають українських біженців.

Громадяни Румунії, які приймають українських біженців, можуть отримати допомогу в розмірі 70 лей (630 гривень) на день за кожну особу. Держава сплачує 20 лей (180 гривень) на харчування та 50 лей (450 гривень) на проживання. За 9 місяців з початку збройного конфлікту до Румунії в’їхало понад 2,1 мільйона громадян України, але більшість з них продовжили свій шлях до Західної Європи або повернулися на батьківщину.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у Румунії перебувають близько 90 тисяч українських біженців, більшість із них розміщені в притулках, гуртожитках, соціальних закладах, готелях та пансіонатах. За офіційними оцінками, країна може прийняти до 400 тисяч біженців. 10 листопада під час зустрічі зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем прем’єр-міністр Румунії Ніколає Чуке повідомив, що на сьогодні влада країни витратила 70 мільйонів євро на забезпечення українських біженців, більше половини суми – 39 мільйонів євро – ЄС уже повернув Бухаресту.

Чимало громадян Румунії прихистили українців у себе з альтруїзму, інші – з надією на фінансову вигоду. Згідно з повідомленням видання Adevarul, розміщення біженців стало для багатьох бізнесом. Наприклад, житель повіту Тіміш отримав державну допомогу в еквіваленті 400 тисяч гривень у жовтні за забезпечення 24 людей, які потребують допомоги. З березня по вересень відповідальне за це питання відомство виплатило за забезпечення українців 9,1 мільйона леїв органам місцевого самоврядування та юридичним особам і 7,5 мільйона леїв фізичним особам.

Підозра в зловживанні виникла в повіті Сучава на півночі Румунії, на кордоні з Україною, куди щодня в’їжджають тисячі людей. Декілька місцевих політиків, директорів шкіл, керівників спортивних клубів, родичів посадовців отримали від держави великі суми грошей за нібито розміщення сотень біженців.

Один із них за місяць отримав державну компенсацію в еквіваленті 250,5 тисячі гривень для забезпечення 434 громадян України, хоча, згідно з майновою декларацією, у нього є лише квартира площею 67 квадратних метрів.

Після висвітлення справи в пресі кілька фігурантів скандалу призупинили своє членство в правлячій Румунській ліберальній партії (PNL), а один із місцевих посадовців подав у відставку. У маленькому містечку біля румунсько-українського кордону із 23-тисячним населенням найбільша сума, яку виплатили одній людині за місяць, становить 460 тисяч гривень, що дорівнює витратам на проживання та харчування 800 біженців.

Як заявив прем’єр-міністр Румунії, буде перевірено, як надавалася державна допомога приватним особам, котрі забезпечують українських біженців житлом та харчуванням, а також внесено зміни до законодавства щодо врегулювання процедури.

«Дуже прикро, що хтось наживається на стражданнях інших і отримує незаконний прибуток», – зазначив Ніколає Чуке, коментуючи інформацію про те, що кошти, які уряд надає для підтримки українських біженців, часто не використовуються за призначенням, а крім того, у багатьох закладах не забезпечуються відповідні умови проживання.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня