Грінпіс: Лісова пожежа в Чорнобилі знаходиться за півтора кілометра від саркофага

Грінпіс: Лісова пожежа в Чорнобилі знаходиться за півтора кілометра від саркофага

08:45 Квітень 15, 2020

Події 3856 4 хвилини

Magyar

Ситуація з руйнівною лісовою пожежею в Чорнобильській зоні відчуження залишається складною, до її гасіння залучено понад 400 пожежників, пише МТІ. Екологи стверджують, що горить уже небезпечно близько від постраждалої в аварії АЕС, але українська влада каже, що вогонь не загрожує ані станції, ані сховищу радіоактивних відходів.

«Загрози атомній електростанції, сховищу радіоактивних відходів та іншій важливій інфраструктурі немає», – повідомив Володимир Демчук, один із головних посадовців України, відповідальний за реагування на надзвичайні ситуації, у відео, опублікованому в Facebook у понеділок. Про це також заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, також у Facebook.

Пожежа у зоні відчуження вирує вже протягом десяти днів, вона спалахнула поблизу безлюдного населеного пункту Володимирівка, але згодом загорання з’явилися у кількох інших точках зони.

За даними міжнародної екологічної організації Грінпіс (Greenpeace), це найстрашніша лісова пожежа в Чорнобильській зоні з моменту катастрофи в квітні 1986 року. Опираючись на знімки із супутника, організація стверджує, що вогонь знаходиться лише за півтора кілометра від саркофага, який накриває реактор, що вибухнув. Українські органи влади протягом кількох днів не надають інформації про її масштаби, стверджують у Грінпіс.

Сергій Зібцев, директор Регіонального східноєвропейського центру моніторингу пожеж, зазначив: пожежа величезна та непередбачувана. У західній частині зони відчуження вже вигоріло близько 20 000 га земель, стверджує він. Лісові пожежі горять у кількох інших місцях району, це видно на супутниковому знімку в режимі реального часу NOAA, видно і те, що дим від пожеж останніми днями тягнеться на північ – північний схід.

Поліція заявила, що пожежу спричинили «розваги» 27-річного чоловіка, який проживає поблизу зони відчуження. Він може бути засуджений до п’яти років позбавлення волі.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій кілька днів тому заявили, що рівень радіації в столиці, Києві та Київській області знаходиться в межах допустимої межі, а показники в районі атомної електростанції та в зоні відчуження також не змінилися внаслідок пожежі. Згідно з попередніми повідомленнями, у Володимирівці, в епіцентрі пожежі, було зафіксовано тимчасово підвищений рівень радіації після спалаху пожежі.

Інформаційне агентство УНІАН, цитуючи портал наукових новин Science Alert, повідомило: це було викликано тим, що внаслідок пожежі в повітрі опинилися радіоактивні сполуки з палаючих дерев та ґрунту під ними, котрі потрапили туди під час аварії на АЕС.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня