У Китаї намагаються придушити масові протести, викликані жорстким карантином

У Китаї намагаються придушити масові протести, викликані жорстким карантином

20:19 Листопад 29, 2022

Події 1087 3 хвилини

У Китаї вживають заходів придушення масових протестів, які охопили країну в останні дні: поліція патрулює вулиці, перевіряє мобільні телефони й дзвонить демонстрантам з попередженнями про відповідальність.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.

У великих містах у понеділок і вівторок поліція заполонила місця протестів, де люди виходили на вулиці висловити незгоду з приводу жорстких карантинних заходів, а також політики китайського лідера Сі Цзіньпіна.

Начальник внутрішньої безпеки Китаю Чень Веньцін у вівторок пообіцяв «ефективно підтримувати загальну соціальну стабільність».

Не згадуючи про акції протесту, він закликав співробітників правоохоронних органів «рішуче розправлятися з інфільтрацією та диверсійною діяльністю ворожих сил, а також із незаконними і злочинними діями, які порушують соціальний порядок».

У Шанхаї тротуари вулиці, де дві ночі поспіль проходили акції протесту, заблоковано високими барикадами, що практично унеможливлює скупчення людей.

Поліцейські патрулюють Народну площу в центрі міста, де жителі планували в понеділок увечері зібратися зі свічками та білими аркушами паперу, що стали символами протесту. Поліція також перекрила виходи з деяких станцій метро.

За словами протестувальників, правоохоронці перевіряють мобільні телефони перехожих, зокрема, дивляться, чи встановлено в них VPN, Твіттер та Телеграм, заборонені в країні.

У суботу ввечері поліція затримала значну кількість людей, яких звільнили через 24 години.

Правоохоронці заявили затриманим, що їх використовують «зловмисники, які хочуть розпочати кольорову революцію».

Деяким демонстрантам телефонували з поліції і роз’яснювали: якщо вони незадоволені владою, то мають скаржитися правоохоронним органам, а не брати участь у «незаконних заходах».

З огляду на довгу історію студентських рухів у Китаї влада особливо занепокоєна масовими зібраннями студентів, тому їх розпустили додому для занять онлайн під приводом боротьби з COVID-19.

Як повідомлялося, у Китаї в західному регіоні Сіньцзян, у Пекіні та в Шанхаї почалися акції протесту проти карантинних заходів, до яких вдається влада для боротьби з новою хвилею COVID-19.

В Урумчі з населенням 4 млн жителів багато людей перебувають в ізоляції, їм заборонено залишати домівки протягом 100 днів.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня