На кордоні зі Словаччиною закарпатські митники запобігли вивезенню валютних цінностей на понад 700 тис грн

На кордоні зі Словаччиною закарпатські митники запобігли вивезенню валютних цінностей на понад 700 тис грн

18:25 Лютий 3, 2023

Події 664 3 хвилини

Magyar

Щойно на митному посту «Ужгород-вантажний», що на кодоні зі Словаччиною, закарпатські митники запобігли незаконному вивезенню значної суми незадекларованої валюти.

Прямуючи до Євросоюзу на іномарці «Mazda CX-5», 33-річний житель Черкащини під час проходження митно-прикордонного контролю свідомо обрав «зелений коридор». Своїми діями чоловік підтверджував правомірні наміри перетнути українсько-словацький кордон. Усно наш співвітчизник повідомив, що переміщує 10 тис доларів.

Утім, інспектори спільно з прикордонниками, ретельно перевіривши автомобіль, виявили ще 20 тис доларів, про які гр.України чомусь «забув» внести у митну декларацію і на яку необхідні документи, що підтверджують їх легальність. До слова, згідно з вимогами митного законодавства, дозволяється переміщувати іноземну валюту через кордон до 10 тисяч євро на одну особу.

Чималенька готівка валюти знаходилися серед особистих речей водія – у зеленій сумці та акуратно обгорнуті в паперовий конверт.

У своїх поясненнях чоловік почав виправдовувався, що валютні цінності забув передати дружині, яка теж мала перетинати кордон пізніше.

Тож, за порушення порядку проходження митного контролю в зоні спрощеної смуги (зелений коридор) та переміщення валютних цінностей, відносно громадянина України складено протокол за ч.1 статті 471 Митного кодексу України. Незадекларована валюта, яка за курсом НБУ складає понад 731 тис грн, вилучена.

Нагадаємо, що санкції зазначеної статті Митного кодексу передбачають накладення штрафу в розмірі 20% суми, що перевищує дозволену законодавством України для переміщення валютних цінностей без письмового декларування. Справи зазначеної категорії розглядаються митним органом.

Про це інформує пресслужба Закарпатської митниці.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня