Епідемія – серйозний виклик і для колишніх радянських республік

Епідемія – серйозний виклик і для колишніх радянських республік

16:28 Квітень 22, 2020

Події 5945 5 хвилин

Magyar

Епідемія коронавірусу є серйозним викликом і для лідерів колишніх радянських республік, котрі протистоять поширенню з різною готовністю та по-різному реагують на неї, повідомляє інформагентство MTI на основі аналізу угорського «Інституту XXI століття».

В аналізі зазначається, що, хоча кількість виявлених інфекцій постійно зростає в регіоні, коронавірусу немає у Туркменистані та Таджикистані, принаймні, за офіційною інформацією. Тим часом інші країни Центральної Азії, такі як Казахстан або Киргизстан, були змушені оголосити надзвичайний стан через поширення вірусу.

Білорусь відкрито говорить про поширення інфекції, йдеться в аналізі, але, на відміну від більшості своїх сусідів, поки що вживає лише помірні обмежувальні заходи. Тобто республіка Білорусь, окрім закриття кордонів, практично не ввела жодних обмежень. У країні триває футбольний чемпіонат, до того ж, за присутності глядачів. А після подовжених двічі весняних канікулів продовжуватиметься і навчання в школах. Щоправда, кількість глядачів на стадіонах порівняно з минулим роком скоротилася на 72 відсотки, а за даними Міністерства освіти країни батьки бажають повернути до шкіл лише 40 відсотків, решта віддає перевагу дистанційному навчанню. До 17 квітня в країні було проведено понад 86 000 тестів та виявлено 4 779 інфікованих, з яких сорок померли.

У Казахстані, найбільшій країні Центральної Азії, перший хворий з’явився 13 березня, після того, як коронавірус був оголошений пандемією, на що уряд негайно відреагував. 15 березня президент Касим-Жомарт Токаєв оголосив надзвичайний стан, який продовжили до 30 квітня. Внаслідок надзвичайного стану були закриті заклади громадського харчування та розваг, торгові центри та магазини, що торгують не товарами першої необхідності, масові заходи заборонені, а кордони країни закриті. Проте кількість хворих продовжує зростати, до 17 квітня заразилися 1 480 осіб, сімнадцять з яких померли.

У Російській Федерації боротьбу з епідемією розпочали у кілька етапів. Коли керівництво столиці, яка постраждала раніше від інших міст і де досі зареєстровано найбільше хворих, вже вжило заходів для припинення поширення вірусу, на рівні держави поштовх більш серйозним діям дав виступ президента Володимира Путіна 25 березня. Через кілька днів міський голова Москви Сергій Собянін ввів у Москві сувору комендантську годину, яка була посилена з 15 квітня введенням електронних перепусток. Станом на 17 квітня в країні було проведено 1,71 мільйона тестів, що вважається високим рівнем, зареєстровано понад 32 000 інфікованих, в тому числі 18 000 – у Москві.

В Україні з 11 березня уряд постійно впроваджує карантинні заходи в декілька хвиль, щоб припинити поширення коронавірусу. Хоча офіційно українці, котрі повертаються додому з-за кордону, повинні бути ізольовані, для цього немає можливості, тож у більшості випадків їм дозволено повертатися додому та бути на самоізоляції. Таким чином, на думку інституту, дуже несподівано, що до 17 квітня в країні було зареєстровано лише 4 662 хворі. Хоча, враховуючи низьку кількість проведених тестів – менше 47 000 у 37-мільйонній країні – ця цифра вже не є такою несподіваною.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня