karpat.in.ua

У Словаччині поширюється короста

У Словаччині станом на кінець лютого сотні людей захворіли на коросту – інфекційне шкірне захворювання. Воно супроводжується дрібним червоним висипом та сильним свербінням, а його збудником є кліщ Sarcoptes scabiei.

Як повідомляє місцевий портал Új Szó, коростяний кліщ заривається під шкіру, відкладає там яйця, а згодом викликає свербіж, який триває кілька тижнів. За словами інфекціоніста Олени Коскалової, короста є відносно поширеним захворюванням у Словаччині, проте мало хто про неї знає.

Даша Рачкова, прессекретар Словацького управління охорони здоров’я, повідомила, що станом на 28 лютого було зареєстровано 274 випадки захворювання, а за весь минулий рік діагноз був поставлений 1 300 пацієнтам.

Як повідомляє портал hazipatika.com, інфекція поширюється шляхом прямого контакту від людини до людини, тому часто може охопити всю родину. Ледь помітні кліщі часто розповсюджуються під час сну. Одяг, постільна білизна та інші предмети спільного користування зрідка є джерелом зараження, оскільки кліщі мають короткий термін життя, а звичайне прання знищує їх. Самка кліща просвердлює тунель у верхньому шарі шкіри і відкладає в ньому яйця. Молоді кліщі (личинки) вилуплюються через кілька днів. Зараження викликає сильний свербіж, ймовірно, через алергічну реакцію на кліща.

Раніше лікування проводилося переважно мазями, але в наш час використовується препарат, що називається івермектин. Сухість і прямі сонячні промені також можуть убити кліщів, так само, як і мінусові температури.

Джерело: Index