Суд в Гаазі постановив зберегти анонімність 12 свідків у справі MH17
В Нідерландах триває судовий процес у справі про збитий на сході України в 2014 році малайзійський Boeing рейсу MH17.
Раніше захист одного з обвинувачених, росіянина Олега Пулатова, подав апеляцію на рішення судового слідчого гарантувати 13 особам статус свідків, яким загрожує небезпека, і зберегти їх анонімність.
Суд постановив, що стосовно одного з них рішення про надання статусу свідка, якому загрожує небезпека, було прийнято з порушеннями. Відповідно, з нього було знято статус свідка, якому загрожує небезпека, і його свідчення не можуть використовуватися в суді.
«Рішення судового слідчого щодо статусу 12 інших свідків було збережено в силі. Це означає, що особистість цих свідків залишиться засекреченою», – пояснили в суді
Раніше анонімні свідки на суді повідомили про тиск з боку російської влади. До одного зі свідків «кілька разів приходили озброєні люди» після поширеного ним відео. Інший самостійно розслідував обставини трагедії MH17, але його комп’ютер був вилучений.
«Існують чіткі вказівки на те, що російські спецслужби активно намагаються перешкодити встановленню правди щодо катастрофи рейсу MH17», – заявив прокурор Тейс Бергер.
Як повідомлялося, суд в Нідерландах продовжить розгляд справ фігурантів провадження щодо MH17 8 червня.
«Окружний суд Гааги переносить розгляд справи обвинуваченого Пулатова на 8 червня 10:00. На цьому слуханні у захисту буде можливість висловитися. Також буде перенесено розгляд справ інших фігурантів – Гіркіна, Дубинського і Пулатова – на 8 червня 10:00», – сказав головуючий суддя Хендрік Стінхейс.
Нагадаємо, чотирьом фігурантам справи про збиття над окупованим Донбасом літака Boeing 777 рейсу MH17 світить покарання у вигляді довічного позбавлення волі. У цій справі четверо підозрюваних, серед них – троє громадян Росії Ігор Гіркін, Сергій Дубінський, Олег Пулатов та українець Леонід Харченко, який воював на боці сепаратистів. Вони, переконане слідство, були причетні до транспортування зенітно-ракетної установки «Бук» з Росії на підконтрольний їм Донбас, охороняли «Бук», а коли збили борт МН17 – переховували «Бук» і відганяли його назад у Росію.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися