karpat.in.ua

Уряд Польщі вбачає в загибелі колишнього президента «російський слід»

Міністерська слідча комісія ініціює відкриття в справі про авіакатастрофу під Смоленськом 2010 року провадження щодо вбивства президента Польщі Леха Качинського та 95 інших осіб, які перебували на борту, заявив голова комісії Антоній Мацеревич.

Відповідну заяву політик зробив в інтерв’ю інформаційному агентству PAP з нагоди 13-ї річниці трагедії. Роковини авіакатастрофи, що сталася 10 квітня 2010-го, цьогоріч припали на Великодній понеділок, тому офіційні ювілейні меморіальні заходи перенесли на шість днів.

За словами Мацеревича, звіт комісії з підозрою в злочині, який буде переданий до прокуратури, стосується вбивства президента Польщі Леха Качинського та 95 інших осіб, що перебували на борту.

Найважливіші докази, отримані комісією, – кількість вибухівки, знайденої на уламках президентського літака, а також (комп’ютерна) реконструкція руйнування транспортного засобу, повідомив Мацеревич.

У звіті слідчого комітету, який був наданий у квітні минулого року, не йшлося конкретно про вбивство, а лише про «втручання російської сторони», унаслідок чого президентський літак вибухнув у повітрі.

Згідно з повідомленням, наявність вибухівки підтвердили й тести, проведені в іноземних лабораторіях, а процес вибуху був представлений на віртуальній моделі, складеній в Американському національному дослідницькому центрі повітряного руху (NIAR).

Як зазначив Мацеревич, остаточна версія доповіді «чітко показує причини драматизму Смоленського злочину» й доводить, що російська сторона готувала плани вбивства з 2008-го.

10 квітня 2010 року біля військового аеродрому в Смоленську розбився літак Ту-154, на якому польська державна делегація прямувала на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину. Унаслідок авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, що знаходилися на борту: президентське подружжя Лех та Марія Качинські, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

Польща вже багато років поспіль закликає росію віддати уламки розбитого літака, але москва відмовляється це зробити, мотивуючи свої дії проведенням російського слідства в справі авіакатастрофи.

 (hirado.hu)