В Україні 30% територій усіяні мінами, це новий світовий рекорд - аналітики

В Україні 30% територій усіяні мінами, це новий світовий рекорд - аналітики

11:44 Квітень 28, 2023

Події 967 3 хвилини

Magyar

Україна стала найбільшою замінованою територією світу через дії окупантів, які з початку повномасштабної війни “заражають” наші території небезпечними боєприпасами. Їх потрібно буде шукати роками.

На цей час близько 30% (приблизно 174 000 кв. км) територій нашої країни усіяні мінами та боєприпасами, що не розірвалися. За цими показниками наша країна обігнала таких лідерів “рейтингу”, як Афганістан й Сирія, йдеться в доповіді аналітичного центру GLOBSEC “Ходіння по вогню: розмінування в Україні”, передає УНІАН.

Аналітики констатують, що окупанти вельми винахідливі в реалізації своєї мети зробити непридатними для життя якомога більше українських земель: часто пастки-міни ворог залишає на вбитих людях або тваринах, а також ховає снаряди на дорогах, в лісах й полях – там, де на них легко можна наступити. 

У GLOBSEC кажуть, що після закінчення війни наші сапери зіткнуться зі “складним, дорогим та майже нездійсненним” завданням, яке може розтягнутися на роки. На думку аналітиків, наразі процес розмінування деокупованих територій України йде катастрофічно повільно.  

Наприклад, за період з 2015 по 2021 рік на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей вдалося очистити від мін лише 6% небезпечних ділянок (в середньому за рік вдавалося убезпечити всього лише 64 кв. км територій). 

Поки що складно сказати, скільки років знадобитися для повного розмінування всіх територій після війни, оскільки зараз близько 18% наших земель все ще знаходяться під контролем ворога. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня