karpat.in.ua

Екоактивісти вчергове облили всесвітньо відомий витвір мистецтва

Екоактивісти вимазали червоною фарбою скляну панель, що захищає полотно Клода Моне в Національному музеї Швеції в Стокгольмі. Після цього приклеїли свої долоні до рами картини. Це не перший випадок, коли мішенню радикальних активістів стає твір Моне.

Відповідальність за акцію взяла на себе організація «Відновлення вологих зон» (Aterstall Vatmarker). Поліція затримала двох жінок віком 25–30 років.

Картина Клода Моне 1900 року «Сад художника в Живерні» була представлена в Стокгольмі в рамках тематичної виставки. Експозиція «Сад» пропонувала увазі відвідувачів понад 300 творів мистецтва таких всесвітньо відомих художників, як Рембрандт, Ватто, Моне та Ренуар. Очікується, що виставка, яку закрили через екоактивістів, відновить свою роботу в четвер.

Реставратори музею досліджують картину, щоб виявити можливі пошкодження, ідеться в повідомленні музею. «Ми дистанціюємося від акцій, які ставлять під загрозу або завдають шкоди культурній спадщині, незалежно від мети», – заявив директор закладу Пер Гедстрьом.

Природоохоронна організація опублікувала відео, на якому дві жінки – медсестра та студентка медучилища – поливають червоною фарбою скло, що захищає картину, вигукуючи щось на кшталт: «Кліматична криза спонукає діяти!»

Картина Моне – не перший витвір мистецтва, завдяки якому екоактивісти звернули на себе увагу. Представники британської організації Just Stop Oil у жовтні минулого року облили томатним соком картину «Соняшники» Вінсента Ван Гога в Національній галереї в Лондоні, а потім приклеїли себе до ранньої копії «Таємної вечері» Леонардо да Вінчі в Королівській академії мистецтв.

Того ж місяця двоє активістів приклеїли себе до відомої картини голландського художника Яна Вермера «Дівчина з перловою сережкою» в музеї в Гаазі. Двоє інших у Німеччині облили картопляним пюре полотно Моне «Вартові» вартістю 110 мільйонів доларів.

А в листопаді четверо активістів радикального екологічного руху Ultima Generazione облили овочевим супом картину художника «Сіяч» на виставці Ван Гога в Римі.