Кількість жертв штормів і повеней у Словенії та Австрії зросла
Три людини загинули в результаті сильних штормів і повеней у Словенії, – повідомили в суботу місцеві ЗМІ. Тим часом нові опади ускладнюють роботу австрійських служб із ліквідації наслідків стихійних лих на півдні Австрії, де повені спричиняють дезорганізацію в багатьох регіонах.
Двоє голландських альпіністів загинуло в п’ятницю в горах поблизу міста Крань, за 30 кілометрів на північний захід від столиці, імовірно, в результаті удару блискавки, повідомило словенське державне інформаційне агентство STA з посиланням на поліцію.
Також у п’ятницю в невеликому містечку Камнік, за 22 кілометри на північ від Любляни, в результаті повені загинула жінка, йдеться у повідомленні.
Словенська поліція розпочала розслідування обох випадків, щоб встановити точну причину смерті.
Рівень води в більшості словенських річок стабілізувався до суботи після того, як грози і дощі зменшили свою інтенсивність, але повені тривають. Найбільш критична ситуація склалася в нижній течії річки Сави біля хорватського кордону, в місці злиття річок Сава і Крка в містах Брєзіце і Крска-Вас, повідомили в суботу столичні метеорологи.
Рівень води в річках усе ще підвищується в центральній, західній і північній частинах країни, але ситуація вже не погіршується так різко, як раніше, і рівень води буде повільно знижуватися, пояснив Янез Полайнар, фахівець з водних ресурсів в природоохоронному відомстві ARSO.
Тим часом, ARSO знизило рівень стихійної загрози в Словенії до жовтого, після того, як у п’ятницю на більшій частині країни все ще діяв помаранчевий рівень небезпеки.
Тим часом більша кількість опадів ускладнює роботу австрійських служб з ліквідації наслідків стихійних лих на півдні Австрії, де повені спричиняють дезорганізацію в багатьох регіонах.
Хоча грози в Австрії були не такими сильними, як у Словенії, австрійська влада вдалась до запобіжного заходу – евакуювала кілька кемпінгів у Каринтії та Штирії.
Понад 2 500 пожежників і десятки солдатів були направлені до постраждалих місць, повідомляє австрійський громадський мовник ORF.
Під загрозою повені опинилися також кемпінги біля озер Гьоссельсдорф і Турнерзее, тому влада прихистила деяких відпочивальників у сусідніх школах.
У суботу вранці велика кількість автомобілів спричинила великі затори на автобані A11 у тунелі, що з’єднує Австрію та Словенію в Каранванкаку.
Перевал Лойбл, альтернативний маршрут, що з’єднує Клагенфурт і Любляну, був закритий через штормову погоду – так само, як і ділянка автобану А1 у Словенії.
За повідомленням ORF, затори також очікуються на трасі між Марібором у Словенії та Трієстом в Італії щонайменше до неділі.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися