Прокуратура на Мукачівщині захистила права дітей з числа ВПО на безкоштовне харчування в освітніх закладах

Прокуратура на Мукачівщині захистила права дітей з числа ВПО на безкоштовне харчування в освітніх закладах

20:32 Листопад 3, 2023

Події 968 3 хвилини

Magyar

За позовом Мукачівської окружної прокуратури вдалося поновити права дітей з числа ВПО на безкоштовне харчування в освітніх закладах Чинадіївської територіальної громади.

Йдеться про 11-х дітей, які через війну змушені були покинути свої домівки та оселитися на Закарпатті. Двоє з них відвідують початкову школу на території громади, решта – дитсадки.

Було встановлено, що селищна рада, приймаючи сесійне рішення щодо осіб, яких звільнено від оплати харчування, не включила до цього переліку усі пільгові категорії дітей, визначені законодавством.

Поза увагою залишилися діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах (групах), діти з числа внутрішньо переміщених осіб, а також ті, що є членами сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України  чи ветеранів війни.

Через виявлені обставини прокуратура заявила позов до Закарпатського окружного адміністративного суду з вимогою до селищної ради вжити необхідних заходів, аби діти могли безперешкодно користуватися своїм правом на пільгове харчування у дитсадках і школах.

Суд повністю задовольнив позов окружної прокуратури, а нещодавно вдалося досягти реального вирішення ситуації: Чинадіївська селищна рада на сесійному засіданні внесла зміни до попереднього рішення та розширила перелік дітей, які можуть безоплатно харчуватися в освітніх закладах громади.

В умовах війни такий результат діяльності місцевих прокурорів на напрямку представництва допоміг не лише поновити права дітей вказаної категорії, які вже проживають у громаді, а й забезпечити дотримання їх у майбутньому. Адже через активні бойові дії в Україні кількість сімей ВПО на Закарпатті може зростати.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня