Блокада польських перевізників заважає волонтерам, які допомагають ЗСУ

Блокада польських перевізників заважає волонтерам, які допомагають ЗСУ

16:31 Грудень 7, 2023

Події 3148 5 хвилин

Благодійні та неурядові організації, які надають військову допомогу Збройним Силам України, стикаються з затримками на кілька тижнів критично важливих поставок безпілотників, електроніки та пікапів через протести польських далекобійників на кордоні.

Про це пише Reuters з посиланням на трьох співрозмовників у  галузі.

Як розповів агенції голова фонду “Повернись живим” Тарас Чмут, десятки систем нічного бачення та пікапів, а також сотні безпілотників, закуплених його організацією, застрягли на кордоні на кілька тижнів.

“Це не дуже добре, тому що вони прив’язані до проєктів, термінів і дедлайнів … Речі просуваються, але повільніше, ніж це було раніше”, — сказав він в інтерв’ю Reuters.

За його словами, “Повернись живим” намагається домовитися з польською владою про безперешкодне проходження їхньої допомоги, оскільки Україна не має іншого вибору, окрім як імпортувати багато необхідних речей з-за кордону.

“Пікапи всі приходять з-за кордону, комплекти нічного бачення всі приходять з-за кордону… Безпілотники FPV взагалі приходять з-за кордону, і це (протест — ред.) гальмує нашу роботу”, — сказав Чмут.

Протести на кордоні впливають на виробників військової техніки, розповів Віктор Долгоп’ятов, який керує “Інженерним корпусом” — некомерційним підприємством, що виробляє різні види обладнання, яке використовується українськими збройними силами.

“Якщо блокада триватиме, це може стати, і вже стає, великою проблемою”, — сказав Долгоп’ятов.

Він розповів Reuters, що блокада кордону призвела до затримки поставок деталей для машин, а також компонентів для блоків живлення, які використовуються в двигунах безпілотників і радіостанціях.

“Я переконаний, що велика кількість деталей, які призначені для приватних підприємств, що працюють над оборонними проектами, на жаль, зараз стоять на кордоні”, — сказав він.

Частково, за словами Долгоп’ятова, проблема полягає в тому, що найдешевший спосіб відправити товар з Польщі — це перевезти його разом з іншими вантажами у великих вантажівках, що збільшує ймовірність того, що вони будуть затримані на тривалий час.

За його словами, далекобійники, які пропускають військові вантажі, часто не роблять цього з товарами подвійного призначення для підтримки військових зусиль. Вони їдуть у загальній черзі.

Як пише Reuters, потенційний спосіб обійти блокаду — перевозити вантажі звичайними автомобілями, а не вантажівками, але це набагато дорожче.

Анатолій Акулов, який керує благодійним фондом “Україна в броні”, що доставляє як військову, так і гуманітарну допомогу, повідомив, що вартість перевезень з Польщі в Україну, яка зазвичай становить 1700-2300 доларів за контейнер, у листопаді зросла до 5000 доларів.

Акулов повідомив, що доставка деталей для безпілотників і гуманітарних вантажів затримується. Вантаж рибальських сіток, призначених для використання в якості сіток проти безпілотників, застряг на третьому тижні.

“Для того, щоб привезти вживані рибальські сітки для захисту наших солдатів від російських безпілотників, мені потрібно щонайменше 10 000 доларів”, — сказав він.

Тисячі вантажівок з комерційними товарами тижнями стоять у чергах на польських прикордонних переходах з Україною через протести, які розпочалися 6 листопада. Перевізники у Словаччині розпочали аналогічну блокаду 1 грудня.

Протестувальники хочуть покласти край безвізовому в’їзду українських далекобійників до ЄС, стверджуючи, що українські водії “занижують ціни на свої послуги”. Як зазначає українська сторона, обсяг перевезень у воєнний час робить систему дозволів для вантажівок нездійсненною, пише агенція.

Як відзначає Reuters, протестувальники стверджують, що пропускають гуманітарну та військову допомогу, але багато ресурсів, необхідних Збройним Силам України, купуються цивільними організаціями і перевозяться комерційними вантажівками, які не мають права проїжджати через блокаду.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня