Швеція боїться війни, для населення оголошено попередження

Швеція боїться війни, для населення оголошено попередження

11:45 Січень 10, 2024

Події 1253 4 хвилини

Magyar

У травні 2022 року Швеція і Фінляндія оголосили, що приєднаються до НАТО у відповідь на вторгнення росії в Україну. Відомо, що Фінляндія офіційно приєдналася до Альянсу в квітні 2023 року, а тим часом заявка Швеції наштовхнулася на перешкоди. Тож зараз влада країни готує населення до війни.

Як відомо, Швеція також хоче стати частиною НАТО. Однак, на відміну від своєї сусідки Фінляндії, вона зіткнулася з перешкодами на цьому шляху. Перепоною, зокрема, стало те, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розкритикував бездіяльність країни у боротьбі з ісламофобією, назвавши її “червоною лінією”. Угорщина також висловила занепокоєння з приводу членства Швеції. Пізніше Ердоган схвалив членство Швеції, але Національні збори Туреччини ще мають дати зелене світло для того, щоб це рішення стало офіційним.

Натомість прем’єр-міністр Віктор Орбан наприкінці минулого року заявив, що не варто поспішати зі схваленням кандидатури Швеції. Однак Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у своїх нещодавніх заявах наголосив, що шведська заявка буде схвалена на саміті в липні.

Чітке формулювання

Незважаючи на це, міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін звернувся до громадян із застереженням, повідомляє місцева преса.

“Впевненість у тому, що ми – мирна нація, стала більш небезпечною, ніж будь-коли. Багато хто говорив це до мене, але дозвольте мені проголосити це офіційно, досить чітко: у Швеції може початися війна”, – заявив міністр на щорічній конференції в Салені. Він зазначив, що не має на меті когось налякати, а прагне лише “ситуативного усвідомлення”. Він також зауважив, що українці, ймовірно, вважають свої конфлікти з Росією справою минулого, але “президент Росії Володимир Путін вирішив незаконно анексувати Крим у 2014 році, а через вісім років розпочав повномасштабне вторгнення в країну”.

“Але недостатньо просто думати про це. Цивільна оборона – це не лише теоретична вправа. Усвідомлення має бути переведене у практичні дії, у заходи”, – наголосив він.

Не можна виключати збройного нападу

Подібні настрої поділяє і міністр оборони країни Пол Йонсон, який заявив: війна в Україні та конфлікт на Близькому Сході є чітким свідченням того, що “світ став більш небезпечним місцем, ніж рік тому”. Він зазначив, що існує також “невизначеність” щодо напрямку, який оберуть США після президентських виборів 2024 року.

“Не можна виключати збройного нападу на Швецію. Війна може прийти і до нас. Ці важкі часи вимагають чіткого бачення, здатності діяти і наполегливості”, – підкреслив міністр оборони, наголосивши: “Не можна допустити, щоб наші діти виросли в такій Європі”.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня