karpat.in.ua

12 працівників ООН можуть бути причетними до атаки ХАМАСу 7 жовтня

Двоє з них брали участь у викраденнях, а ще двоє, як було підтверджено, відвідували місця, де були вбиті десятки ізраїльських цивільних осіб.

Щонайменше 12 співробітників ООН пов’язані з атакою ХАМАСу 7 жовтня, шестеро з яких брали участь у ній, – пише Wall Street Journal, посилаючись на наявні у них розвідувальні звіти. Двоє з робітників, причетних до нападу, брали участь у викраденнях, а ще двоє, як було доведено, відвідували місця, де були вбиті десятки ізраїльських цивільних осіб. Інші допомагали в логістиці нападу, наприклад, надавали зброю терористам.

Документи, отримані Wall Street Journal, походять із досьє, яке Ізраїль передав США, через що Вашингтон вирішив тимчасово призупинити фінансування Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт (UNRWA).

За оцінками авторів документів, 1200 із 12 000 співробітників UNRWA можуть бути пов’язані з ХАМАСом або Палестинським ісламським джихадом, в той час як близько половини всього персоналу мають близьких родичів, які є активними членами палестинської войовничої організації.

„У випадку з UNRWA, це не просто один або два винятки, а ціла установа, яка є розсадником радикалізму ХАМАСу”, – сказав високопоставлений ізраїльський урядовець.

Після початку війни 7 жовтня Агентство ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт на Близькому Сході (БАПОР, англ. United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East) стало одним з найголосніших критиків ізраїльських атак на Газу, в результаті яких, за даними влади, загинуло вже 26 000 осіб. Сама організація заявляє, що вже втратила 152-х співробітників під час конфлікту.

Агентство є головною рушійною силою потоку продовольчої допомоги, медикаментів та інших гуманітарних вантажів до Гази.

Переважна більшість із 30 000 співробітників Unrwa на Близькому Сході – палестинці, і Ізраїль та деякі американські країни вже давно звинувачують агентство в розпалюванні антиізраїльських настроїв у переповнених таборах біженців, які є важливими місцями для вербування бойовиків, зокрема, ХАМАСу.

Джерело