Німеччина поставила Україні непридатні до бою бронемашини – BILD

Німеччина поставила Україні непридатні до бою бронемашини – BILD

19:36 Лютий 18, 2024

Події 889 4 хвилини

Німеччина поставила Україні легкоброньовані та непридатні до бою машини БТР за утричі завищеними цінами.

Про це йдеться у розслідуванні BILD. Видання нагадало, що уряд ФРН наприкінці травня минулого року оголосив про постачання Україні 66 бронетранспортерів APC, які виготовляє німецький концерн FFG. Ці БТР масою 10 тонн розробили в США, їхня оригінальна назва — BATT UMG. Їх випускають у різних країнах світу за американською ліцензією. Постачання почалися в жовтні, всього ЗСУ отримали 48 машин. За даними BILD, вони виявилися абсолютно непридатними для передової в Україні та взагалі для використання у бойових умовах.

Поставлені в Україну БРТ мають тонку броню, немає протимінного та осколкового захисту від артилерійського, ракетного та мінометного вогню. Поставлені APC захищають лише від ручної зброї та підходять хіба що для тилових операцій.

Як з’ясував експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Репке, спочатку Міноборони ФРН обирало між легкими машинами від FFG та важкими Fuchs від Rheinmetall. Перші обрали «як найбільш економічне рішення, яке, до того ж, швидко доступне». У Міноборони ФРН посилаються на Київ, говорячи, що «посилений протимінний захист тоді не вимагала Україна». Анонімний український чиновник розповів BILD, що, «звичайно, ми хотіли б машини з протимінним захистом», але «німецька сторона їх не пропонувала».

Розслідування BILD також показало, що німецька FFG не виготовляла броньовики сама а передала замовлення на всі 66 машин американському підряднику The Armoured Group (TAG). У результаті всі БТР зібрали на заводі TAG в ОАЕ. Звідти броньовики доправили в Україну хіба що із зупинкою в Німеччині. Жоден БТР був зібраний у Німеччині. Крім того, жодної економії насправді не було. Ціни держпідряду були завищені втричі: на світовому ринку бронемашини APC від TAG коштують близько 200 000 євро, а Міноборони ФРН заплатило за них 600 000 євро за штуку.

«Легкоброньований варіант навряд чи захищає від важкого вогню, якому ці машини зазнають на фронті, – заявив BILD військовий експерт Карло Масала, професор Університету бундесверу в Мюнхені. – Якщо з’ясується, що в Україну поставили лише легкоброньований варіант, то це буде чистої води скандал із закупівлями. Тут заощадили ціною людських життів».

Депутат Бундестагу та експерт ХДС із зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер звернув увагу на те, що влада ФРН переплатила за паряд. Законодавець закликав провести як внутрішнє розслідування Міноборони Німеччини, так і зовнішній аудит з боку Рахункової палати.

«Якщо з’ясується, що непридатна за якістю бронетехніка була закуплена і поставлена в Україну за ціною майже втричі вищою за звичайну ринкову, це вже вдвічі проблематично», – сказав Кізеветтер.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня