За даними Червоного Хреста, доля 23 тисяч громадян України залишається невідомою

За даними Червоного Хреста, доля 23 тисяч громадян України залишається невідомою

11:11 Лютий 20, 2024

Події 557 2 хвилини

Magyar

Щонайменше 23 тисячі громадян України вважаються зниклими безвісти, повідомляє Управління з розшуку зниклих безвісти (CTA-B) Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Душан Вуяшанин, керівник CTA-B, заявив, що ці люди могли бути заарештовані, викрадені, загинули або родичі, рятуючись від війни, втратили зв’язок із ними.

«Невідомо, що сталося з близькими, це нестерпне відчуття, і це – трагічна реальність для десятків тисяч родин в Україні», – підкреслив Вуяшанин.

Міжнародний комітет Червоного Хреста створив Управління з розшуку зниклих безвісти в березні 2022 року, невдовзі після початку війни в Україні. Воно надає допомогу обом воюючим сторонам у пошуку зниклих безвісти родичів або членів родини.

До кінця січня відомство надало інформацію про місцезнаходження чи долю зниклих безвісти родичам 8 тисяч українських та російських родин.

Відповідно до положень Женевської конвенції та міжнародного гуманітарного права Міжнародний комітет Червоного Хреста підтримує контакти з представниками сторін війни в усьому світі та виступає посередником між ними, щоб родичі могли отримати інформацію про полонених, намагається допомогти у встановленні угод про обмін полоненими, а також у захисті звільнених полонених.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня