karpat.in.ua

У Мадриді фермери в рамках протесту вивезли на вулицю пів тисячі тракторів

Сільгоспвиробники Іспанії долучилися до протесту фермерів по всій Європі та прибули до столиці на тракторах. Причина акцій – імпорт дешевої української сільськогосподарської продукції та непропорційна ціна на європейську й іспанську продукцію.

Тисячі протестувальників вийшли на тракторний марш у столиці Іспанії в середу, вимагаючи вирішення проблем аграрного сектору. У рамках дозволеної владою акції до Мадрида, використовуючи другорядні дороги, прибули 500 тракторів з п’яти різних напрямків.

Правоохоронці пропустили в місто лише обумовлену кількість людей і техніки. Ще 150 машин з боку Толедо, наприклад, уже не пустили. Затримані фермери протестували перекриттям дороги. Більшість тракторів демонстранти залишили біля Пуерта-де-Алькала, одного із символів міста, і продовжили пішки свій шлях до будівлі міністерства сільського господарства, куди правоохоронці пропустили 30 одиниць техніки.

Група мітингувальників зіткнулася зі спецпризначенцями, коли намагалася проїхати до місця проведення акції не за узгодженим маршрутом.

Перехожі аплодували, підбадьорювали й запевняли у своїй підтримці фермерів, які марширували з трубами та транспарантами.

Рух ініціювала організація захисту інтересів фермерів Union de Uniones. Три найбільші іспанські сільськогосподарські профспілки ASAJA, COAG і UPA оголосили про демонстрації того дня в Кордові, Мурсії, Гран-Канарії, Малазі та Паленсії.

Пропозиція уряду хороша, але недостатня

Два тижні тому, на початку демонстрацій, три профспілки висловили свій протест у спільному маніфесті. Вони зазначили, що дешева сільськогосподарська продукція, імпортована з третіх країн, знижує ціни на продукцію ЄС та Іспанії, а до того ж не відповідає стандартам Євросоюзу.

Сільськогосподарський сектор Європи та Іспанії спричиняє зростання розчарування й занепокоєння через важкі умови та «задушливу бюрократію», породжену правилами ЄС, ідеться в спільній заяві.

Фермери вимагають амбітного плану дій, який включатиме заходи на європейському, національному та регіональному рівнях для вирішення проблем, що виникають через посуху, війну в Україні, сільськогосподарську політику Євросоюзу.

Минулого тижня міністр сільського господарства Іспанії Луїс Планас представив трьом великим профспілкам урядовий пакет заходів із 18 пунктів, у якому пообіцяв покращити сільськогосподарське страхування, спростити бюрократію, зберегти субсидії на пальне та застосовувати суворіше відстеження цін у ланцюжку постачання продовольства.

Профспілки назвали пропозиції уряду прогресивними, але недостатніми, тому вирішили продовжити акції протесту. Фермерів також закликали вийти на вулиці 26 лютого, коли міністри сільського господарства Європейського Союзу зберуться в Брюсселі.