Рибальське судно, імовірно, натрапило на шпигунську повітряну кулю біля берегів Аляски

Рибальське судно, імовірно, натрапило на шпигунську повітряну кулю біля берегів Аляски

11:27 Березень 5, 2024

Події 344 3 хвилини

Magyar

Працівники комерційного риболовецького судна натрапили біля берегів Аляски, імовірно, на шпигунську повітряну кулю, повідомили  CNN три джерела, знайомі з цією справою.

За їхніми словами, рибалки передали фотографії об’єкта Федеральному бюро розслідувань (ФБР). Очікується, що агенти ФБР перевезуть кулю до лабораторії ФБР у Квантіко, штат Вірджинія, для аналізу, як це було зроблено з раніше перехопленими аеростатами спостереження.

Наразі неможливо з упевненістю стверджувати, що це шпигунський аеростат, але, на думку представників ФБР, за зовнішнім виглядом він досить схожий на іноземний урядовий аеростат спостереження, тому справа вимагає подальшого розслідування.

У п’ятницю ввечері ФБР заявило, що знає про виявлення уламків біля узбережжя Аляски і разом зі своїми партнерами докладає зусиль, щоб допомогти з логістикою їхнього підйому.

Про існування аеростатів-розвідників американська громадськість дізналася в лютому минулого року, коли китайський аеростат-шпигун, очевидно, відхилився від курсу і пролетів над континентальною частиною Сполучених Штатів. Ця куля ввійшла на територію США через повітряний простір Аляски. Влада Сполучених Штатів тоді з’ясувала, що цей аеростат був інструментом масштабної програми спостереження китайських військових. Він не передавав даних, але, як установили спецслужби, використовував американський інтернет-провайдер для надсилання до Китаю коротких, переривчастих навігаційних даних та інформації про своє місцезнаходження.

Інцидент викликав напруженість у відносинах між США і Китаєм. Пекін заперечував, що запускав повітряні кулі в повітряний простір США з розвідувальною метою, і стверджував, що збиті літаки мали метеорологічні цілі, а потім відхилилися від призначених їм орбіт. Пізніше звинуватив американську сторону в тому, що після цього випадку вона запустила власні шпигунські аеростати над Китаєм.

Після того як з’явилася ймовірна шпигунська куля, Північноамериканське командування аерокосмічної оборони (NORAD) переоснастило свої прилади. Тепер більш чутливі радарні системи дозволяють американським військовим виявляти більше неідентифікованих об’єктів у повітряному просторі США.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня