![У Мукачеві через анонімний телеграм-канал розповсюджують погрози вбивства дітей](https://podiji.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/ouowax-c1200x630x50px50p-up-8cc7325891afda977d320900720cb6d3.webp)
У Мукачеві через анонімний телеграм-канал розповсюджують погрози вбивства дітей
Вчора керівництво управління освіти, молоді та спорту Мукачівської міської ради звернулося до Національної поліції та Департаменту кіберполіції щодо анонімного телеграм-каналу, де зафіксовані погрози.
![](https://podiji.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/ouowax-c1200x630x50px50p-up-8cc7325891afda977d320900720cb6d3-1024x538.webp)
Також в управлінні закликають утриматися від поширення цього каналу.
Наразі правоохоронці займаються виявленням осіб, які таким чином сприяють дестабілізації ситуації в навчальних закладах. В закладах освіти забезпечено охорону.
Про це інформує Мукачівська міська рада.
Лише за один вечір канал набрав кілька тисяч підписників, а серед батьків школярів здійнялась паніка.
Внаслідок цього, Управління освіти Мукачева звернулося до правоохоронних органів.
В свою чергу правоохоронці звернулись з проханням НЕ ПОШИРЮВАТИ посилання на цей телеграм канал, адже це може бути російська інформаційно-психологічна операція (ІПСО).
Що стосується саме цього випадку, анонім поширює фото взяті з відкритих джерел в Інтернеті, публікує фото шкіл, які теж доступні в мережі, це означає, що людина може працювати віддалено та не розуміти, яке фото з якої школи. Тому редакція просить зберігати холодний розум та не йти „на поводу” аноніма.
Щодня Служба безпеки фіксує в Україні десятки подібних повідомлень, які поширюють для дестабілізації ситуації серед населення. До прикладу, цього року вже неодноразово поступали повідомлення про „замінування” багатьох шкіл в Ужгороді.
Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив, що питання погроз учням шкіл Мукачівської громади в телеграм-каналі перебуває на особливому контролі з моменту повідомлення про можливі загрози життю та здоров’ю дітей.
За окремим дорученням для забезпечення їхньої безпеки, пошуку й припинення протиправної діяльності залучено додаткові сили та засоби правоохоронних структур.
„В умовах воєнного стану місця великого зосередження дітей є особливо вразливими. У грудні 2023 року Рада оборони області прийняла рішення про підвищення рівня безпеки в закладах освіти шляхом можливого встановлення на входах до осередків рамок стаціонарного металодетектора, інших технічних засобів, а також чергування правоохоронців і служб охорони”, – зауважив він.
Просимо всіх бути пильними й повідомляти правоохоронні органи про будь-яких підозрілих людей чи їхні дії стосовно закладів освіти.
![subscribe](/images/train.jpg)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися