Понад 120 учасників акцій за права жінок у 2022 році через дії влади частково або повністю втратили зір

Понад 120 учасників акцій за права жінок у 2022 році через дії влади частково або повністю втратили зір

15:56 Березень 25, 2024

Події 921 3 хвилини

Magyar

Згідно з дослідженням Центру прав людини Каліфорнійського університету в Берклі, понад 120 протестувальників, більшості з яких було менше 30 років, через дії іранської влади під час серії демонстрацій у 2022 році частково або повністю втратили зір. Ідеться про акції за права жінок.

У звіті, який цього тижня був представлений в Раді ООН з прав людини, не йдеться про те, що силовики мали на меті позбавити протестувальників зору. Однак наголошується, що жертвам стріляли просто в обличчя, унаслідок чого вони зазнали поранень очей. Розслідуванням займалися студенти Берклі, яких шокувало те, що багато жертв були їхніми однолітками – іранськими студентами.

«Коли я переглядала фотографії та відео потерпілих, то побачила багато таких самих, як я, молодих людей», – розповіла Мелінда Зоу, одна з керівників групи. Більшості протестувальників було 30 років або менше, а наймолодшою підтвердженою жертвою стала п’ятирічна дівчинка, яка під час демонстрації стояла на балконі.

Алекса Кеніг, заступниця директора факультету Центру ООН з прав людини, заявила, що розслідування справи студентів може надати докази для притягнення іранських лідерів і влади до відповідальності в міжнародних правових органах. Незалежна міжнародна місія з установлення фактів щодо Ірану – орган ООН, який представив доповідь, – була створена у 2022 році, і Рада Безпеки розглядає питання щодо продовження її мандата для подальшого розслідування насильницького придушення протестів за права жінок.

Протести в Ірані

Згідно з даними іранської поліції моралі, у вересні 2022 року за порушення закону про носіння хустки заарештували 22-річну курдську жінку Махса Аміні. Через кілька днів вона була взята під варту й померла під час допиту. Її смерть викликала величезну хвилю протестів проти ісламського фундаменталістського режиму.

Незважаючи на жорстокість парамілітарних організацій, сотні смертей, десятки тисяч арештів і суворі обмеження в інтернеті, які перешкоджали організації протестів, серія демонстрацій тривала місяцями. З метою посилення репресій ісламський режим використовував страти та шмагання, а через рік після початку протестів ще більше обмежив права жінок.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня