На Ужгородщині підприємець незаконно орендував ділянку зі ставком: прокуратура повернула землі водного фонду громаді

На Ужгородщині підприємець незаконно орендував ділянку зі ставком: прокуратура повернула землі водного фонду громаді

10:41 Квітень 13, 2024

Події 895 2 хвилини

За позовом Ужгородської окружної прокуратури вдалося скасувати рішення однієї з сільських рад району про неправомірну передачу в оренду земельної ділянки зі ставком.

Йдеться про рибник у с. Нижнє Солотвино, який разом із прилеглою територією займає площу 4,49 га.

Прокурори встановили, що у 2020 році Руськокомарівська сільська рада передала ділянку в користування фізичній особі для ведення фермерського господарства без проведення земельних торгів. При цьому у договорі не було жодних даних про наявність на цій території водних об’єктів.

Наявні порушення вимог Земельного та Водного Кодексів України, а також недотримання сільрадою конкурентних засад при передачі ділянки в оренду стали приводом для окружної прокуратури звернутися до суду, відстоюючи інтереси держави.

У позові містилися вимоги визнати незаконним і скасувати рішення органу місцевого самоврядування, також скасувати державну реєстрацію права оренди та повернути земельну ділянку зі ставком громаді. Суд задовольнив їх у повному обсязі, підтримавши позицію прокуратури.

Наразі вдалося забезпечити виконання рішення суду та повністю припинити державну реєстрацію права оренди. Тож земельна ділянка зі ставком, вартість якої оцінюють у понад 200 млн грн, перебуває у комунальній власності Баранинської територіальної громади.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня