![Закарпатські митники не дозволили вивезти старовинні предмети](https://podiji.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/160420241713249165.jpeg)
Закарпатські митники не дозволили вивезти старовинні предмети
Закарпатські митники не дозволили вивезти старовинні предмети, які незаконно переміщували через митний кордон для збуту колекціонерам.
![](https://podiji.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/160420241713249165.jpeg)
Порушення митного законодавства зафіксували інспектори-пошуківці на митному посту «Астей», що на українсько-угорському кордоні. 40-річна жителька Закарпаття їхала до Євросоюзу в якості пасажирки на позашляховику. Під час митного контролю обрала спрощену смугу «зелений коридор», засвідчуючи, що не переміщує товари чи предмети, які підлягають письмовому декларуванню. А також – не підпадають під встановлені законодавством заборони чи обмеження щодо вивезення з України.
![](https://podiji.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/2d5a5acf-1a7f-4f0c-badd-1b3d69e866a9.jpg)
![](https://podiji.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/970e9eab-0948-402a-b78a-33e28f28024a.jpg)
Втім, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб, в якому знаходилася зазначена громадянка, скеровано на оглядовий майданчик для ретельної перевірки. Митники попросили жінку відкрити сумочку, де знаходилися 4 конверти з поштовими повідомленнями. Відкривши кожний, інспектори виявили старовинні предмети: паперову купюру Австро-Угорської імперії, датовану 1907 роком; раритетний перстень з металу; медальйон за 1921 рік; металевий нагрудний знак із зазначеними 1918-1939 рр.
Як пояснила закарпатка, виявлені предмети їй передав знайомий з Мукачева, попросивши розіслати конверти в Угорщині по пошті конкретним особам. А от про їх вміст, нібито, їй було не відомо.
![](https://podiji.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/c667fa3f-d725-4767-baaf-fa7a834ffdc2.jpg)
![](https://podiji.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/da4c6133-0ea0-4501-b300-e7db82ed0153.jpg)
Відносно жінки складено протокол про порушення митних правил за ч.3 статті 471 Митного кодексу України (Недекларування товарів, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами). Старовинні предмети вилучено, а от, чи представляють вони культурну та історичну цінність, а також їх колекційну вартість – визначить спеціаліст-експерт.
Пресслужба Закарпатської митниці
![subscribe](/images/train.jpg)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися