Закарпатські митники не дозволили вивезти старовинні предмети

Закарпатські митники не дозволили вивезти старовинні предмети

10:18 Квітень 16, 2024

Події 812 3 хвилини

Закарпатські митники не дозволили вивезти старовинні предмети, які незаконно переміщували через митний кордон для збуту колекціонерам.

Порушення митного законодавства зафіксували інспектори-пошуківці на митному посту «Астей», що на українсько-угорському кордоні. 40-річна жителька Закарпаття їхала до Євросоюзу в якості пасажирки на позашляховику. Під час митного контролю обрала спрощену смугу «зелений коридор», засвідчуючи, що не переміщує товари чи предмети, які підлягають письмовому декларуванню. А також – не підпадають під встановлені законодавством заборони чи обмеження щодо вивезення з України.

Втім, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб, в якому знаходилася зазначена громадянка, скеровано на оглядовий майданчик для ретельної перевірки. Митники попросили жінку відкрити сумочку, де знаходилися 4 конверти з поштовими повідомленнями. Відкривши кожний, інспектори виявили старовинні предмети: паперову купюру Австро-Угорської імперії, датовану 1907 роком; раритетний перстень з металу; медальйон за 1921 рік; металевий нагрудний знак із зазначеними 1918-1939 рр.

Як пояснила закарпатка, виявлені предмети їй передав знайомий з Мукачева, попросивши розіслати конверти в Угорщині по пошті конкретним особам. А от про їх вміст, нібито, їй було не відомо.

Відносно жінки складено протокол про порушення митних правил за ч.3 статті 471 Митного кодексу України (Недекларування товарів, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами). Старовинні предмети вилучено, а от, чи представляють вони культурну та історичну цінність, а також їх колекційну вартість – визначить спеціаліст-експерт.

Пресслужба Закарпатської митниці

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня