Сексуальне рабство: в Іспанії заарештовано п'ятьох сутенерів за експлуатацію українок

Сексуальне рабство: в Іспанії заарештовано п'ятьох сутенерів за експлуатацію українок

20:05 Червень 21, 2024

Події 451 4 хвилини

Magyar

Поліція Іспанії заарештувала п’ятьох осіб, причетних до сексуальної експлуатації біженців з України. Про це повідомляє прес-служба Європолу.

Європол підтримав Національну поліцію Іспанії (Policía National) у ліквідації злочинної групи, яка займалася торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації. Підозрювані заманювали українських потерпілих обіцянками оформити для них візи біженців, фінансову підтримку та роботу.

День акції 24 травня 2024 року в Альмерії призвів до:

  • 5 арештів, включаючи підозрюваного лідера (1 громадянин Іспанії, 2 громадян росії та 2 громадян України)
  • Встановлено 14 жертв
  • Обшукано 5 місць

Конфіскація, зокрема двох розкішних автомобілів, готівкою, електронного обладнання, трудових контрактів на роботу в сфері послуг та інших різноманітних документів, пов’язаних із клубом, де жертви експлуатувалися.

Злочинна група, яка діяла з 2020 року, вербувала своїх жертв в Інтернеті, переважно через платформи соціальних мереж, представляючи себе менеджерами кадрового агентства. Постраждалих заманювали пропозиціями роботи хостессами та головними ролями. Передбачувані торговці людьми потім експлуатували жінок, переважно українок, а також громадянок Білорусі, у клубі проституції в Ель-Ехідо (Альмерія), Іспанія.

Жертв націлювали на основі їхньої національності та привозили до Іспанії з туристичними візами, обіцяючи законну роботу в індустрії розваг і туризму. Опинившись в Іспанії, вони отримали вказівку подавати документи на тимчасовий захист у зв’язку з війною в Україні. Після цього процесу жертви отримали дозвіл на проживання в Іспанії. Молодим жінкам пообіцяли отримання дозволу на роботу, що супроводжується цим захистом.

Однак їх ошукали підозрювані. Жертви не отримували жодного трудового договору, а потім їх експлуатували через діяльність проституції. Злочинна група отримала величезні незаконні доходи шляхом експлуатації великої кількості жінок. Постраждалих розмістили у трьох будинках, наданих однією особою, яка керувала нічним клубом. Ізолюючи жертв від решти суспільства, торговці людьми намагалися мінімізувати ризик виявлення поліцією або втечі жінок, дозволяючи їм стримувати, контролювати та повністю експлуатувати жертв.

Європол сприяв обміну інформацією та надавав постійну аналітичну підтримку розслідуванню. У день проведення заходів Європол направив експерта на місце для перехресної перевірки оперативної інформації в режимі реального часу та надання експертам можливих підказок і технічної підтримки.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня