Російського вченого засудили до семи років за зраду
Московський обласний суд у вівторок засудив до семи років колонії суворого режиму Романа Ковальова, керівника Центру теплообміну та аерогазодинаміки Центрального науково-дослідного інституту машинобудування (ЦНІІмаш), за зраду.
За інформацією агентства ТАСС, під час закритого судового засідання Ковальов визнав свою провину. Засуджений був колегою та учнем Віктора Кудрявцева, співробітника ЦНІІмаш, що вважається провідним науково-дослідним інститутом Роскосмосу, якого звинуватили в державній зраді в червні 2018 року. Ковальова затримали в червні минулого року, тоді він відкидав усі звинувачення.
За даними слідства, Кудрявцев видавав секретні дані в електронному листуванні Інституту динаміки рідин ім. Теодора фон Кармана м. Сінт-Генезій-Роде, Бельгія, з яким ЦНІІмаш у рамках міжурядової угоди співпрацює в розробці конструкцій надзвукових літальних апаратів та використанні застосовуваних у Росії технологій. Через погіршення стану здоров’я у вересні минулого року вченого випустили з в’язниці під домашній арешт, але його справа відтоді не була закрита.
Третього співробітника ЦНІІмашу, теж працівника Центру теплообміну та аерогазодинаміки Сергія Мещерякова, також звинуватили в державній зраді й іще в липні 2019 року помістили під домашній арешт. Раніше він звертав увагу на те, що супутники з ядерними реакторами радянських часів становлять серйозну загрозу для космічних польотів.
У 2016-му четвертого співробітника дослідного інституту Володимира Лапигіна засудили на сім років, проте в червні цьогоріч термін замінили на умовний.
15 червня в державній зраді та шпигунстві звинуватили Валерія Митька, президента Петербурзької арктичної академії наук, стверджуючи, що 78-річний учений передав Китаю державні таємниці про результати гідростатичних експериментів та методи виявлення підводних човнів. Посилаючись на достовірні джерела, інформаційне агентство Інтерфакс повідомило, що академік, який не визнав свою провину, збирав матеріали для Китаю з березня 2017 року по березень 2018-го.
У свою чергу, адвокат професора Іван Павлов розповів Інтерфаксу, що в останні роки стало звичним явищем, що російських учених, які виїжджають за кордон, вплутують у подібні справи. За словами критиків Кремля, керуючись «необґрунтованою параноєю», влада арештовує їх за звинуваченнями в передачі секретних матеріалів іноземцям.
У понеділок Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ заявила, що затримала за зраду одного з керівників районної поліції Курської області Росії – 39-річного полковника поліції Дмитра Борзенкова, оскільки він передав дані державної таємниці Службі безпеки України (СБУ).
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися