ВООЗ зафіксувала 1940 атак на медичну систему України з початку повномасштабної війни

ВООЗ зафіксувала 1940 атак на медичну систему України з початку повномасштабної війни

18:50 Серпень 19, 2024

Події 445 7 хвилин

Magyar

З 24 лютого 2022 року, після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, офіс ВООЗ в Україні відстежує, перевіряє та повідомляє про атаки на охорону здоров’я.

У Всесвітній день гуманітарної допомоги ми прагнемо нагадати світу про одну з найбільших надзвичайних ситуацій у Європейському регіоні ВООЗ, що відбувається – на сьогоднішній день ВООЗ підтвердила 1940 атак на медичну систему. На сьогодні це найбільша кількість атак, яку ВООЗ верифікувала в будь-якій надзвичайній гуманітарній ситуації в усьому світі. Крім того, ми відзначаємо нові закономірності атак, які відбуваються.

За вже понад 2,5 роки, 86% усіх атак припадають на заклади охорони здоров’я, причому значна частка таких атак відбувається зі застосуванням важкого озброєння. Крім того, з грудня 2023 року атаки на систему охорони здоров’я, що включає медичні заклади, медиків та пацієнтів, лабораторії, швидкі та ін., перевірені ВООЗ, значно посилились – вони відбуваються майже щоденно.

Доступ до медичної допомоги для громад, які проживають поблизу лінії фронту, значною мірою обмежений, що підвищує ризик захворювань та смерті для населення, яке проживає там та в інших регіонах. З початку повномасштабного вторгнення, щороку, під час обстрілів пошкоджуються або знищуються в середньому 200 автомобілів швидкої допомоги.

«У 2024 році ми спостерігаємо багато подвійних атак», — говорить др Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ в Україні. «Зараз відбувається більше обстрілів цивільної інфраструктури. Ми втрачаємо колег – медпрацівників, медсестер, лікарів, фельдшерів. Цього року постраждало набагато більше медичних працівників, ніж раніше. Згідно з даними ВООЗ, працівники екстрених служб та медичний транспорт втричі частіше страждають від нападів порівняно з рештою медичного персоналу».

«Ми є свідками кричущої зневаги фундаментальних принципів гуманітарного права. Атаки на інфраструктуру України зробили доступ до електроенергії, води та опалення невідкладним пріоритетом. Ця війна у різний спосіб глибоко вплинула на кожну людину в Україні – включно з медичними працівниками та постачальниками послуг», – зазначив др Емануеле Бруні, в.о. керівника програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я в Україні.

Дані чітко свідчать про збільшення кількості жертв. Минулого року було задокументовано 24 смерті серед медичних працівників та пацієнтів, але за перші 7,5 місяців 2024 року від атак загинула вже 34 людини. Крім того, рівень поранень цього року перевищив показники 2022 та 2023 років – це 229 осіб. Загалом, кожен четвертий напад на медичну систему цього року завершився травмами.

Крім того, згідно з даними ВООЗ, 42% усіх атак з 2022 року припали на первинну медичну допомогу. У 2024 році найбільша кількість поранень та смертей припала на вторинну медичну допомогу: кожен п’ятий напад закінчився травмою. Для екстреної медичної допомоги кожен другий напад призвів до травм.

Щоб задовольнити гуманітарні потреби, що продовжують з’являтись, з початку війни ВООЗ наразі розподілила у різних областях країни близько 3750 метричних тонн медичних товарів, що включає машини швидкої допомоги, ліки та генератори та ін.

«З лютого 2022 року ВООЗ охопила наданою медичною допомогою понад 15 мільйонів людей по всій країні. У 2024 році ми зосереджуємо наші першочергові зусилля на гуманітарних потребах 3,4 мільйона людей. Разом з іншими агенціями ООН та партнерами, ВООЗ доповнює зусилля влади країни щодо підтримки та розвитку охорони здоров’я там, де це можливо», – сказав д-р Ярно Хабіхт. «Крім того, поки війна триває, необхідно постійно продовжувати гуманітарне фінансування для задоволення невідкладних потреб. Ми вдячні всім донорам, які весь цей час підтримують ВООЗ і наших партнерів у сфері охорони здоров’я».

Українська система охорони здоров’я продовжує доводити свою стійкість і залишається працездатною на територіях, підконтрольних уряду. Незважаючи на невпинні атаки, органи охорони здоров’я продовжують швидко реагувати на потреби та виклики. Там, де є потреби в охороні здоров’я, наприклад, у прифронтових районах, гуманітарні організації також сприяють заповненню прогалин і покращенню доступу до медичної допомоги. Необхідно усунути прогалини, щоб забезпечити універсальний доступ до основних медичних послуг, особливо в районах, розташованих поблизу лінії фронту, і серед спільнот внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

«Зрештою, працівники охорони здоров’я України є справжніми героями», – підсумував др Хабіхт. «Попри атаки, що тривають, та інші виклики, вони продовжують лікувати та рятувати життя людей. У Всесвітній день гуманітарної допомоги та щодня ми у ВООЗ віддаємо їм данину поваги – і обіцяємо бути їх підтримкою зараз і завжди».

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня