Німецька розвідка побоюється саботажу та кібератак на майбутніх виборах

Німецька розвідка побоюється саботажу та кібератак на майбутніх виборах

08:31 Грудень 1, 2024

Події 223 3 хвилини

Magyar

За даними BfV, Росія найбільше зацікавлена у тому, щоб вплинути на вибори у власних інтересах.

Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини (BfV) попередило в п’ятницю про ризик зовнішнього втручання в дострокові вибори, які відбудуться 23 лютого.

«Слід очікувати таких дій, як дезінформація, дискредитація, кібератаки, шпигунство і саботаж», – йдеться в листопадовому звіті, опублікованому на сайті відомства.

На думку відомства, всі ці дії спрямовані на прихований вплив на осіб, які приймають рішення, і посадових осіб, на вільне вираження думок, а також на підрив довіри громадськості до стабільності і цілісності інститутів країни. BfV застерігає, зокрема, від подібних спроб із боку Росії.

Відомство з питань захисту конституції Німеччини також заявило, що підготувалося до такого розвитку подій у тісній співпраці з іншими землями, федеральними органами влади та міжнародними партнерами, а також створило компетентну робочу групу.

У звіті BfV також зазначається, що з огляду на війну в Україні Росія найбільше зацікавлена у тому, щоб вплинути на вибори у власних інтересах.

Згідно з документом, Росія з 2023 року збільшила поширення проросійських та антизахідних наративів і сама говорить про інформаційну війну. Все це спрямовано на «створення або поглиблення поділів чи невизначеності в німецькому суспільстві, зменшення підтримки України та вплив на політичні рішення».

BfV припускає, що для впливу можуть використовуватися кібератаки, а для поширення неправдивої інформації – штучний інтелект. «Так звані «глибоко підроблені» відео або аудіозаписи, які виглядають помилково реальними, можуть ввести виборців в оману», – додав він.

Спроби незаконного впливу можуть також здійснюватися через двосторонні лінії діалогу та аналітичні центри, а також через економічне та наукове співробітництво, попередили у BfV.

Трипартійний коаліційний уряд Олафа Шольца розпався на початку листопада. Канцлер має оголосити вотум довіри в нижній палаті німецького Бундестагу 16 грудня. Якщо він не отримає більшості, Кабінет Міністрів запропонує президенту Франку-Вальтеру Штайнмаєру призначити дострокові вибори на 23 лютого.

Джерело 

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня