Танкер, покинутий біля берегів Ємену, становить небезпеку для екології

Танкер, покинутий біля берегів Ємену, становить небезпеку для екології

14:38 Липень 18, 2020

Події 4775 4 хвилини

Magyar

Більше 1,1 мільйона барелів сирої нафти – це вантаж танкера, що пришвартований на відстані 60 кілометрів на північний захід від порту Худайда, захопленого повстанцями. 

Сумна історія танкера розпочалася п’ять років тому, з початком громадянської війни в Ємені. З тих пір корабель не отримував жодного технічного обслуговування. 45-річний гігант може в будь-який час розірватися чи вибухнути, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу Червоного моря, знищивши живу природу, передає BBC.

Морська вода потрапила в моторний відсік танкера. Це спричинило пошкодження трубопроводів, що підвищує ризик затоплення. Крім того, танкер укритий іржею, і з нього витік інертний газ, що може також призвести до вибуху.

Повстанці-хусити дозволили спеціалістам під егідою ООН провести деякі роботи на борту, проте їм удалося зробити лише тимчасовий ремонт.

Без належного вирішення проблеми вантаж танкера може в будь-який момент затопити Червоне море.

У цьому випадку 126 000 рибаків, котрі живуть із цього ремесла в регіоні, можуть втратити засоби для існування, повідомляє єменська екологічна група Holm Akhdar (Зелена мрія).

https://www.facebook.com/holmakhdar/photos/a.375426122524217/3091993834200752/?type=3

На думку екологів, на подолання наслідків екологічної катастрофи знадобиться щонайменше три десятиліття. Це також на тривалий час перешкоджатиме руху транспорту по одному з найжвавіших міжнародних морських шляхів у світі та доступу до порту Худайда, який, до речі, забезпечує дві третини населення Ємену продовольством та іншими необхідним.

У червні на проблему звернула увагу ООН. Міжнародна організація наголосила, що пошкодження танкеру призведе до гуманітарної катастрофи не лише у Єменеі, але й в сусідніх країнах.

Британське міністерство закордонних справ закликало повстанців-хуситів дозволити хоча б вивезення сирої нафти з танкера.

Суперечки, звичайно, тривають щодо того, хто отримає вигоду від продажу нафти. За попередніми оцінками, наразі її вартість становить близько 40 мільйонів доларів, що вдвічі менше, ніж до епідемії.

ООН запропонувала розподілити дохід між хуситами та урядом Ємену, який підтримує Саудівська Аравія, але повстанці відкинули цю пропозицію і прагнуть самостійно продати вантаж.

У Ємені, до слова, панує нищівний голод. 80 відсотків із 24 мільйонів населення потребують іноземної допомоги. Недоїдають два мільйони дітей.

(euronews.com)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня