
Експрезидент Франції отримав електронний браслет
Ніколя Саркозі зобов’язали носити електронний браслет, таке покарання Касаційний суд Франції призначив за зловживання службовим становищем і корупцію.

Ніколя Саркозі був викликаний до суду 28 січня для визначення умов покарання. Після виклику суддя призначив датою початку виконання вироку 7 лютого.
Прокуратура повідомила, що електронний браслет встановили на щиколотку експрезидента в його будинку в п’ятницю вдень.
Тепер Ніколя Саркозі може виходити з дому лише в заздалегідь узгоджений час, який було визначено під час його зустрічі із суддею минулого тижня.
Колишнього президента Франції (2007-2012), якого звинуватили в спробі підкупу судді в обмін на інформацію, у березні 2021 року суд першої інстанції засудив до одного року позбавлення волі і двох років умовновного терміну. У травні 2023 року апеляційний суд підтвердив вердикт, постановивши застосувати позбавлення волі з електронним браслетом. Саркозі подав апеляцію до Касаційного суду, який 18 грудня залишив вирок чинним.
Експрезидент заявив, що виконає остаточний вирок, але звернеться до Європейського суду з прав людини за правовим захистом.
Незважаючи на це, вирок найвищого судового органу Франції є остаточним і покарання підлягає виконанню. 69-річного колишнього главу держави також усунули на три роки від публічної діяльності.
Зараз колишній глава держави проводить три години на тиждень у паризькому суді, де із 6 січня до 10 квітня триває процес щодо ймовірного фінансування Лівією його кампанії 2007 року.
Невдовзі після того, як вирок у справі про корупцію Касаційний суд залишив чинним, але процес у справі про лівійське фінансування ще не розпочався, Ніколя Саркозі разом із дружиною та дочкою вирушив у відпустку на Сейшельські острови, таке більше не буде можливим без дозволу судді. Водночас незабаром він зможе подати заяву про умовно-дострокове звільнення і зняття електронного браслету, що дозволено законом людям старше 70 років. 28 січня Ніколя Саркозі виповнилося 70 років.
Проти Ніколя Саркозі відкрито кілька кримінальних справ. Вперше в історії країни відповідна справа дійшла аж до суду, і вперше з 1958 року колишній президент був засуджений за корупцію.
Телефон колишнього глави держави прослуховувався на початку 2014 року в рамках розслідування, яке було розпочато через те, що Саркозі нібито отримував незаконну підтримку від лівійського лідера Муаммара Каддафі під час передвиборчої кампанії у 2007 році. Одна з цих перехоплених телефонних розмов виявила, що Жільбер Азібер, суддя Касаційного суду Франції, регулярно інформував колишнього адвоката глави держави Тьєррі Герцога про деталі розслідування так званої справи Беттанкур. У відповідь Саркозі нібито пообіцяв судді своє заступництво під час призначення в Монако.
Усіх трьох фігурантів справи прокуратура звинуватила в корупції та зловживанні службовим становищем. Адвоката та колишнього суддю також підозрюють у порушенні службової таємниці. Адвокат і суддя отримали таке ж покарання, як і колишній президент, але в якості додаткового покарання адвокату заборонили займатися професійною діяльністю на три роки.
Ніколя Саркозі заперечував усі висунуті проти нього звинувачення протягом багаторічного судового процесу.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися