Сотні людей захворіли на розкішному круїзному лайнері
Дуже заразна хвороба, що супроводжується блювотою та діареєю, спалахнула на розкішному лайнері Queen Mary 2, який вирушив із Великобританії у чотиритижневу подорож Карибським морем. Судно, яке вийшло з Саутгемптона 8 березня, повернеться до Англії 6 квітня. Інфікованих пасажирів ізолювали від решти пасажирів, а їхні зразки калу здали на лабораторний аналіз.

Понад 240 людей на борту розкішного лайнера Queen Mary 2 захворіли на дуже заразний норовірус, який викликає блювоту та діарею. Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) повідомили про спалах саме тоді, коли круїз Cunard наближався до кінця свого чотиритижневого рейсу, повідомляє CNN.
Queen Mary 2 регулярно здійснює трансатлантичні круїзи. Судно вийшло з Саутгемптона 8 березня і повернеться в англійський порт 6 квітня. Під час подорожі 224 із 2538 пасажирів заразилися шлунково-кишковим вірусом, також захворіли 17 із 1232 членів екіпажу.
На борту судна проводять посилене очищення та дезінфекцію після спалаху хвороби. Інфікованих пасажирів ізольовано від інших людей на борту, а зразки калу, взяті у пацієнтів, перевіряються.
Програма санітарної обробки суден (VSP) CDC, яка відстежує спалахи хвороб на морі, також підтвердила, що «віддалено веде моніторинг ситуації, включаючи реагування судна на спалах і відповідні санітарні процедури».
Згідно з даними CDC, у 2024 році на суднах спалахнула рекордна кількість епідемій шлунково-кишкових хвороб. Ця тенденція продовжується і цього року. Масове захворювання здебільшого викликає норовірус.
У поточному році було зареєстровано 11 випадків шлунково-кишкових захворювань на борту круїзних лайнерів, включаючи Queen Mary 2. Дев’ять із цих випадків були викликані норовірусом.
Зокрема на початку лютого 90 пасажирів і членів екіпажу були інфіковані норовірусом на круїзному лайнері Royal Caribbean, який плавав у Мексиканській затоці. Тоді захворіли 4 відсотки з 2164 пасажирів корабля.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися